Fenerbahçe Yeni Başkanı Ali Koç Oldu

0
335

2-3 Haziran 2018 tarihlerinde Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen Fenerbahçe Seçimli Olağan Genel Kurulu sonucunda Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 37. Başkanı Ali Y. Koç oldu.

Fenerbahçe üyelerinin yoğun katılım gösterdiği kongrede saat 10.00 ile 17.00 arasında 38 sandıkta oy kullanıldı.

20.736 geçerli oyun 16.092’si ile Ali Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yeni Başkanı seçildi.

5 Haziran Salı günü Ali Koç ve yönetim kurulu, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde düzenlenecek olan törenle mazbatalarını teslim alacak.

Ali Koç Nasıl Fenerbahçeli Oldu?

Beşiktaşlı Rahmi Koç, sorulduğunda oğulları Mustafa ve Ali’yi evdeki garsonun gizli gizli çalışarak Fenerbahçeli yaptığını, ama diğer oğlu Ömer’i ise son anda Beşiktaş saflarında tutmayı başardığını anlatır.

Bir röportajında Rahmi Koç, “Evimizdeki garson arkadaş, Mustafa’yı ve Ali’yi gizli gizli Fenerbahçeli yaptı” demiştir.

Aynı röportajda rahmetli Mustafa Koç ise, “Evet, evimizdeki garson beni Fenerbahçeli yaptı. Ali’yi ise, ben Fenerbahçeli yaptım. Oğlum başka seçeneğin yok, sen de Fenerbahçeli olacaksın diye bastırdım… O zamanlar 5 yaşında olan Ali de Fener’i seçti` demektedir.

Teşekkür Konuşması

Teşekkür konuşması esnasında Aziz Yıldırım’dan övgüyle bahsetti.

“Aziz Yıldırım olmasaydı ben, Semih Özsoy, bu stat, Türkiye’deki pek çok stat olmazdı. Fitili biz ateşledik. Yakın zamanda Türkiye’de harika basketbol salonları olacak: Başkanımız Aziz Yıldırım olmasaydı salonumuz da olmazdı, amatör sporlar da bu kadar gelişmezdi. Hayatta herkesin artıları ve eksileri vardır. Bunun sonunda da bir netice vardır; Başkanımız Aziz Yıldırım Fenerbahçe kattıklarıyla efsane başkan olmayı hak etmiştir.”

Başkan Ali Koç teşekkür konuşmasında Atatürk’ten bahsettiği kısımda herkes duygulandı.

Biz bütün bir aileyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu, yolumuz olacak. Ata’mız Fenerbahçeli ama O’nun kimi tuttuğu önemli değil, önemli olan onun yolundan kimin yürüdüğüdür. Bize bu rüyayı yaşattığınız için bir hayali gerçeğe döndürdüğünüz için size teşekkür ederim. İnşallah bizler de sizlerin hayallerini gerçeğe dönüştürürüz.

 

Sonuçlar açıklanmadan önce yaptığı konuşmasında başkan Aziz Yıldırım’a minnettarlığını sunan Koç, “Fenerbahçe’nin bir bütün olduğu zaman neler yapabileceğini ve özlediğimiz tabloyu anlattık” dedi ve Sporcu fabrikası olmamız gerekiyor diye ekledi.

Ali Koç’un Listesi:

Asil Üyeler: Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan
Yedek üyeler: Belgin Aral, Alper Pirşen, Ozan Korman Tarman, Metin Sipahioğlu, Selahattin Baki, Muhittin İlker Dinçay, Esra Nazlı Ercan.

Ali Yıldırım Koç Kimdir?

Türk iş insanı ve Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Ford Otosan ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı

Eş: Nevbahar Demirağ
Doğum tarihi: 2 Nisan 1967, İstanbul
Çocuklar: Sadberk Leyla Koç, Kerim Rahmi Koç
Ebeveynler: Rahmi Koç, Çiğdem Simavi
Eğitim: Harvard Üniversitesi, Rice Üniversitesi
Kardeşleri: Mustafa Koç, Ömer Koç

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz