İnstagram Fenomeni Simge Barankoğlu Gözaltına alındı

0
444

”Örümcek korktun mu, yılan korktun mu?” diyerek video yayınlayan instagram fenomeni Simge Barankoğlu göz altına alındı.

Videosuyla ünlenen 23 yaşındaki İzmir’li fenomen Barankoğlu, Beyaz Show’a katıldıktan sonra daha büyük bir kitleye erişti ve takipçi sayısını da artırdı.

600 bin’den fazla takipçisi olan Simge Barankoğlu, Türkiye’de satışı yasak olan elektronik sigara (e-sigara) reklamı yaptığı için göz altına alındı.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Daire Başkanlığı yetkilileri yasak ile ilgili açıklama yapmıştı.

“E-sigaranın içeriği geleneksel sigara ile benzerdir. Söylenmiş olduğu gibi ‘sigaradan daha az zararlı’ olduğuna dair sağlam bir kanıt sunabilen herhangi bir bilimsel araştırma yoktur. Oluşturulmaya çalışılan ‘daha sağlıklı’ algısı ile pazar payında muhtemel düşüş manipüle ediliyor, bir B planı olarak gelecekte sigaranın yerini alması planlanıyor ve bütün çalışmalar bunun üzerine yapılıyor. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca bugüne kadar kartuşu nikotin içeren herhangi bir elektronik sigara markası için ithalat izni verilmemiş ve ruhsatlandırılmamıştır. Dolayısıyla ülkemize sokulması ve her türlü ticaretinin yapılması yasaktır.”

Bu sözler ile elektronik sigara reklamı ve satışının tamamen yasak olduğunu belirtmişlerdi.

Son dönemin en popüler internet gündemi; “Öğümceeeğk! Korktun mu? Yılaaağğn! Korktun mu? woawwugh! Korktun mu? Korkmadın mı?” videosu bir süre sonra gündemde kalmasına yetmemeye başladı.

Kendisinin de söylediği gibi artık yeni sözler bulmalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz