Terazi Burcu (24 Eylül / 23 Ekim)

0
384

Terazi Burcu (24 Eylül – 23 Ekim)

Teraziler oldukça hassas ve duygusal kişilerdir. Diğerlerinin duygusal ihtiyaçlarını iletişim kurmasalar da anlarlar ve buna göre hareket edebilirler. Teraziler diplomatik kişilerdir. Kişiler arası problemlerde, probleme iki tarafın da duygu ve düşüncelerini dahil ederek değerlendirme yaparlar.

Teraziler tutkulu romantiklerdir ve romantizm anlayışları bazen takıntı derecesine gidebilecek boyutlara ulaşabilir. Hayattan zevk alabilecekleri her şeye açıktırlar. Cömerttirler, hediye almaktan ve vermekten hoşlanırlar.

Terazi burcunda doğan insanlar güçlü bir adalet duygusuna sahiptirler. İnsancıl ve samimidirler. Oldukları gibi gözükürler. İnsanların onları olduğu gibi kabullenmesini isterler. Karar vermeden önce her şeyi etraflıca düşünürler. Nazik ve yumuşaktırlar. Başkalarının yaşantısına müdahale etmeyi severler. Kıskanç ve kendilerini beğenmiş olurlar. Prensip sahibidir. Yalandan nefret ederler. Bazen yalnızlığı severler.

Terazilerin üstün bir yargı yetenekleri vardır. Tembeldirler. Zor karar verirler. Fakat aldıkları kararları uygulamaya koymak için vakit kaybetmezler. Adaletin gerçekleşmesi için ellerinden geleni yaparlar. Hayalci ve fantastiktirler. Kadınları değişmez bir şekilde güzel, erkekleri de genellikle yakışıklıdır.

Terazi erkeğinin ağına düşen kadın, kolay kolay kurtulamaz. İkna yeteneği oldukça güçlüdür. Aşk sözcüğü ve Terazi sözcüğü kesinlikle eş anlamlıdır. Romantik aşkı Terazi icat etmiştir. İstediği bir kızı kazanmak için büyük bir kolaylıkla hileye başvurabilir ve çok çok az başarısız olur. Terazi erkeğinde döneklik eğilimi vardır. Yani kararlarında zorlandığı yerden dönebilir.

Terazi erkekleri aşkı ve arkadaşlıkları birbirine karıştırırlar. Terazi erkeği karışıklıktan nefret eder. Kızınca kasırga gibidirler. Öfkelerine yenilirler. Entelektüelliğe ve bilgiye önem verirler. Aşk sözleri söylemekte üstlerine yoktur. Havaidirler. Dans ve müzikten hoşlanırlar.

Teraziler uyumlu ve dengeli bir yaşam ararlar. Terazi erkeği, denge ve uyumun peşindedir. Entelektüel ve duyarlı kadınlardan hoşlanırlar. İlişkilerinin monotonlaşması en büyük kabusudur. Çabuk aşık olurlar.

Terazi kadınıysa aşk tutkunudur. İnce ve zarif şeylere tutkuyla bağlıdır. Vücut hatları bir balığı andırmasa bile dolgun ve oldukça da düzgündür. Yumuşacık, bembeyaz ve tavşan kadar nefis bir yaratık olabilir, yada yapma bir bebek gibi görünebilir fakat kafası erkekçe bir mantıkla çalışır. Her tartışmada sizinle başa baş yarışa bilir. Terazi kızı tartışmayı çok sever, eğer tartışacak kimse bulamazsa kendisiyle tartışır. Terazi kızı kendi başına bir kavgayı da başlatabilir.

Bu burçta doğan çocuklar sevimliliklerini verdiği üstünlüğü iyi kullanırlar. Kararlarını kendileri vermek ister. Terazi burcu ebeveyni çocuklarını çok sevmekle birlikte birbirlerinin sevgilerinden daha çoğunu göstermezler.

Teraziler, problemlerini akılcı yöntemlerden çok yaratıcı yollarla çözmeye çalışırlar. Ancak pratik zekalarını yaratıcılıklarıyla buluşturarak hareket ederler. Barışçıldırlar ve insani değerlere önem verirler.

Terazilerin diplomatik tavırları, zaman zaman davranışlarında tutarsız olmalarına neden olabilir. Taraf tutmazlar ve kararsızdırlar. Kolay ikna edilebilir bir yapıları vardır.

Terazi burçları bağımlı yaşamayı severler ve kendilerini karşılarındaki kişiye muhtaçmış gibi hissetmek isterler. Hayır diyemezler. Taraf tutmadıkları ve uyumlu oldukları için terazi burçlarıyla anlaşabilmek kolaydır. Çalışmayı sevmedikleri ve rahata düşkün oldukları için genelde işin kolayına kaçmayı severler.

Nazik, hassas, dengeli, kibar, uyumlu kişilerdir. Kavga ve gürültüden hoşlanmaz, etraflarıyla iyi geçinmeye çalışırlar. İnsanlarla konuşarak anlaşır; yumuşaklık ve tatlı dil ile yılanı deliğinden çıkarır. Fakat bütün bunlar, herkesle dostturlar anlamına da gelmez. Bilakis iyice inceleyip, emin olduktan sonra dost seçerler. Genellikle tercihleri, ya çok zirvedekiler ya da kendilerine ihtiyacı olan kişilerdir. Böyle bir arkadaşlık dengesi kurarlar.

Adalet duyguları çok kuvvetlidir. Haksızlığa tahammülleri yoktur. Hatta kendi zararlarına bile olsa haktan yana, hakkı savunurlar. Çünkü hak yerini bulunca zarar ya da faydanın söz konusu olmadığının bilincindedirler. Önemli olan adalet sahibi olabilmektir.

Bildiğinden şaşmaz. İyiyi kötüyü çok iyi ayırabilir, verdiği sözü, hemen olmasa bile yerine getirir. Sakin davranışlı, anlayışlı oluşlarıyla herkes üstünde güven kazanırlar. Yani hem severler hem de sevilirler.

Genellikle herkese değer verirler. Fikirlerinizi dinler, saygı gösterir fakat daha sonra mutlaka kendi bildiklerini yaparlar. Sakin hallidirler. Karşısındaki insanı kırmak istemezler, gereksiz tartışmalara yol açmaktan kaçarlar. Bir konuda üzerlerine çok gidilirse gerilemiş gibi yaparlar. Aslında kendilerini beğenirler. Değerlerinin anlaşılması en büyük arzularıdır.

Müzik ve sevgi yaşamlarının 2 ana hedefidir. Sevgisiz yaşayamazlar. Bu yüzden ilk önüne çıkana kapılıp çabuk evlenirler. Sevgi ağır basınca duygular çok öne çıkar ve mantık örtülür. Bu coşkuyla sevgi yeminleri, sözleri verebilirler. Daha sonra limana varınca, hatalarını anlar ve başka aşklar ararlar. Şayet sevdiği kişide aşkı, ilgiyi, dengeyi ve rahatı bulmuşsa tatmin olur. Aradığını bulmuşsa eşi, çocukları ve yuvası 1. planda gelir.

Sevdiği zaman her şeyini verir. Hatta sevdiği söz konusu olunca adalet anlayışında bile torpil yapabilir. Aksi halde arayışları bitmez. Daldan dala konar, sürekli hareket halinde olurlar. Çapkınlık ve çılgınlıklar yaparlar. Onların yaşam hızlarına yetişmek kolay değildir.

Cazibeleri, yakışıklılıkları, kibar davranışları sayesinde daima peşlerinde koşulan onlar olurlar. Onlarda adeta şeytan tüyü vardır. Hatta ters davranışlar bile yapsalar her ne hikmetse yine de aranılan kimse olmayı başarırlar. Çok ustaca yalan söyleyebilirler. Yüksekten atarak tutamayacakları sözler verebilirler. 2. aşkıysa müziktir. Uyanınca ilk yaptıkları şey radyo açmak ya da kaset çalmaktır. Sadece dinlemekle kalmayıp müzik uğraşı içindede bulunabilirler fakat dinleyici yönleri daima ağır basar. Kulakları hassas, seslen de genellikle güzeldir.

Güzeli ve tüm güzellikleri severler. Giyimlerine çok düşkün olurlar. Pahalı, lüks, zevkli ve daima marka giysiler alma sevdaları vardır. Şal, eşarp gibi şeyler kullanmayı şıklığın temeli olarak görürler. Kısaca şık, temiz ve daima bakımlı olmaya dikkat ederler. Beraber oldukları insanlarında öyle olmalarını isterler. Ayrıca saçına, sakalına, tenine, bıyığına çok itina ederler. Erkeklerin bile kendilerine özel kozmetik ürünleri vardır. Belki de kimi kadınlardan daha çok güzelliklerine düşkün olurlar.

Barış ve dengenin bozulmamasına özen gösterirler. Fakat, çok gerektiği zaman fizik kuvvet kullanmada da ustadırlar. Yumuşak kürklerinden çıkınca tungsten madeni kadar sert olurlar. Öyle nazik birinden sert davranışlar ummayanlar bundan çok etkilenirler. Böylece onlar yine dengeyi yakalamış olurlar.

Kendilerini yoracak fiziksel hareketlerden pek hoşlanmazlar. Bu onları tembelliğe itebilir. Aşın lükse ve rahatlığa düşkünlükleri vardır.

Para ve maddeye bağlılıkları yoktur. Çok cömerttirler. Hatta çok müsrif bile olabilirler. Cebinde sadece 10 lirası olsa, ihtiyacı olana hepsini hiç düşünmeden verebilirler. Bir anlamda gelecek endişesinden doğan korkuları yoktur.

Başkalarının imkanlarını da çok iyi kullanırlar, fakat dengeli ve adaletli bir şekilde. Sadece kendi çıkarlarını değil, hatta karşısındakinin çıkarını düşünerek.

Her konuda denge sağlamak onların işidir. Belki akıllı değildirler fakat maddeyle mana, duyguyla mantık arasında uyum kurabilirler. Sevecen oldukları kadar, duygusuz ve katı da olurlar.

Güzel sanatların her dalında ve hukuk alanlarında da başarılı olurlar. Ayrıca nazik, kibar ve insana değer verici yönleriyle politika sahasında yer alabilirler.

Terazi Burcu’nun olumlu Özellikleri:

 • Hassas
 • Duygularının farkında
 • Tarafsız
 • Barışçıl
 • Diplomatik
 • Yaratıcı
 • Paylaşımcı
 • Uyumlu
 • Sosyal
 • İçten
 • Düşünceli
 • Dengeli
 • Nazik
 • Tatlı
 • Hoş
 • Arabulucu
 • Zarif
 • Sanatkar
 • Zevkli
 • Aşırı narin

Terazi Burcu’nun olumsuz Özellikleri

 • Dengesiz
 • Bağımlı
 • Tembel

 

Grubu: Hava, negatif

Gezegen: Venüs

Uğurlu günü: Cuma

Uğurlu sayısı: 2, 6, 16, 432, 9763

Uğurlu taşı: Opal, Agat

Uğurlu renkleri: Açık pembe, Açık mavi, Turkuaz ve mat renkler

Uğurlu kokuları: Gardenya, Yasemin, Orkide

Arkadaşları tarafından çevrelenmeyi, partileri ve davetleri seven burcun kadınlarına meyveli çiçek kokularından harmanlanmış flörtöz kokular çok yakışır.

Parfüm Önerileri:
1. Kate Space New York Twirl
2. Estée Lauder Beautiful
3. Coach Poppy Flower

 

Uğurlu çiçekleri: Pembe krizantem, Pembe gül,

Uğurlu müzik: Romantik parçalar

Belirgin özelliği: Saygı ve zariflik

Negatif yönü: Kendini beğenmişlik, gösteriş merakı

İsteği: Mükemmel dostluk

Anlaştığı burçlar: İkizler, Kova

Anlaşamadığı burçlar: Koç, Yengeç, Oğlak

Kariyerine yardımcı olacak burç: Yengeç

Duygusal açıdan destekçi burç: Oğlak

Maddi açıdan en yardımcı burç: Akrep

Evlilik için uygun burç: Koç                                                    

 

Terazi Burcu Ünlüleri:

Brigitte Bardot, Catherine Deneuve, Cem Özer, Cervantes, Christopher Reeves, Cliff Richards, Hülya Avşar, Jimmy Carter, John Lennon, Julio Iglesias, Klaus Kinski, Konficyus…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz