Türkiye’nin En Genç Start up Projesi; Insurtech Akademi

0
215

İnovasyon alanında her geçen gün kaydedilen ilerlemelere bir yenisi ekleniyor. Insurtech ailesine katılan en genç üyeler bu sefer bir liseden!

Daha lise sıralarındaki gençlere yapılan yatırım geleceğimizi şekillendirmek için atılan en önemli adımlardan biri. Teknolojinin gelişmesi ile yazılım sektörünün önemi daha da artmaya başladı. Bu tarz projeler gençlerin istihdamı, ülkemizin gelişimi ve sektörün büyümesine katkı sağlıyor.

Bankasurans alanındaki başarılı faaliyetleri ile tanıdığımız AcerPro’nun desteği ile Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri insurtech’in farklı alanlarında faaliyet göstermek ve sigorta sektöründe köklü değişikliklerin yoluna açabilmek için çalışmaya hazırlanıyorlar. Bir insurtech inisiyatifi gibi konumlandırılan ve birçok fikri hayata geçirmeye hazırlanan işbirliği, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da desteklenmekte.

11 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilecek organizasyon detaylarının kamuoyu ile paylaşılacağı bu müthiş sinerjinin, ülkenin teknolojik gelişimi ve katma değerli ürün ihracatına katkısı açısından da örnek olması bekleniyor.

Yazılım ve ürün geliştirme alanında siloların yıkıldığı ve her geçen gün sigorta sektöründe köklü bir değişikliğin görüldüğü insurtech çağında, bu dönüştürücü faaliyetlerin Türk lise öğrencileri tarafından gerçekleştirilecek olması ise ayrı bir gurur kaynağı.

Öğrenciler gayet heyecanlı ve gayretliler. Bu tarz çalışmaların ülkemizde yaygınlaşması ve desteklenmesi ülkenin teknolojik açıdan gelişimi için oldukça önemli.

Emeği geçenleri tebrik ediyoruz.

AcerPro Insurtech Akademi
AcerPro Insurtech Akademi
AcerPro Insurtech Akademi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz