Aslan Burcu (24 Temmuz / 23 Ağustos)

0
274

Konu Başlıkları

Aslan Burcu (24 Temmuz – 23 Ağustos)

Aslanlar hayata karşı devamlı pozitif oluşlarıyla ve yaptıkları her işe eğlence katmalarıyla bilinirler. Yaşadıkları her duruma olumlu tarafından yaklaştıkları için yaptıkları her işten gurur duyarlar.

Aslanlar oldukça yaratıcıdırlar ve lider olmak için doğmuşlardır. Bulundukları her ortamın odak noktasındadırlar. Ancak lider olma özellikleriyle ve popülariteleriyle övünmekten hoşlanmazlar. Arka planda yönetmekten hoşlanırlar. Arkadaş ve aile ilişkilerinde son derece ilgili ve sıcak kanlıdırlar.

Aslan burcunda doğanlar iyi kalplilikleri ve hareketli kişilikleriyle tanınırlar, bunun yanında kendilerinden alttakiler için yukardan bakan bir tavır da gösterirler. Her zaman kral ve önderdirler, bu özelliklerinden dolayı üstünlüklerini belirtmeden ve arada sırada dramatik davranışlar yapmadan duramazlar. Hiçbir zaman başkalarına sırtlarını dayamazlar, kendilerine dayanılmasını tercih ederler. Kendilerine ihtiyaç duyulması ve dayanılması onları hiçbir zaman rahatsız etmez.

Başkalarının yaşantılarını bile düzenlemekten çekinmezler. En belirgin özellikleri, her şeye karışmak, kibir ve fazla dogmatikliktir. Güneş gibi her zaman parlamak ve odak noktası olmak isterler. İstediklerini kabul ettirmek onların huyudur. Bütün ilgileri toplamak isterler. Güler yüzlü, heyecanlı ve etkileyici kişilerdir.

Kimi zaman iyi palavracı olurlar. Kendilerini daha zengin göstermeye çalışırlar. Başkalarını hemen eleştirir, bazen de resmi tavırlar takınırlar. Para onlar için amaçlarına ulaşılacak bir araçtır.

Kendilerine güvenirler. Doğru karakter analizi yapamazlar ve yanlış arkadaşlıklar kurarlar. Rol yapmaya bayılırlar. Olayları abartarak anlatırlar. Rol yapacakları ortam yoksa, yaşamı bir sahne olarak kabul ederler. Zor evlenirler. Seçicidirler. Aşklarını çok tutkulu yaşarlar. Kedi-fare oyunu oynamaktan hoşlanırlar.

Aslan erkeği her ortamda fark edilmek ister. Bu yüzden dış görünümüne önem verir. Yüksek sesle konuşan ve bakımsız kadınlardan hoşlanmazlar. Dışa dönük ve açık yüreklidirler. Parayla ve aşkla kumar oynamayı severler.

Aslan, şefkatle koruyan, hassas bir şekilde seven, şövalye ruhlu ve çapkın bir aşıktır. Aniden alevlenen bir hırsa sahiptirler. Kızdığı zaman gözü hiç kimseyi görmez. Kıskançtır.

Aslan kadınıysa her zaman gösterişlidir. Tek olmaktan hoşlanır. İltifatlara bayılır. Aslan kadını anılara çok bağlıdır. Aslan kadınının canlılığı, akıllılığı, zarafeti güzellik ve birkaç kadınınki kadar cinsel çekicilikle, doğa sanki onu ayrıcalıklı yaratmış gibidir. Çok iyi rol yapar. Bu burcun kızına kur yapacaksanız onu hediyeye boğmalısınız. Aslan burcu kızlarının çoğu atletik ve spordan hoşlanırlar. Fakat onu spor salonuna değil de tiyatroya, sinemaya ya da sanatsal bir etkinliğe götürerek de cezbedebilirsiniz.

Bu burçtaki anne ve babalar, çocuklarına çok baskı yaparlar. Çocukları utangaç ve ürkek olur. Bu burçta doğan çocukların yönetilmeye ihtiyaçları vardır.

Aslanlar, kendilerine gösterilen ilgi azaldığında ya da başka noktalara kaydığında kendilerini güvensiz hissederler. Yaptıkları işlerde haklarını alamadıklarını düşündüklerinde ya da başarısız bulunduklarını hissettiklerinde hayal kırıklığına uğrarlar ve düzelmeleri uzun zaman alır. Mücadeleci değillerdir, başarısızlıkla karşılaştıklarında hemen pes ederler.

Benlikleri çok kuvvetlidir. Kendilerine güvenleri tamdır. Herkesin onları beğendiğini düşünürler, hatta düşünmekten öte bundan öylesine emindirler ki, beğenilmedikleri hiç akıllarına gelmez.

Eğer insanlar onlara bakıyorsa; “ben güzelim, bana gıpta ediyorlar, diye kabul ederler. Daima ilgi merkezi olmak isterler. Beğenilmek, takdir edilmek, övülmekten ve sürekli onlarla ilgilenilmesinden çok hoşlanırlar. Aksi halde neşeleri kaçar. Sessizleşirler. Ya oradan uzaklaşırlar ya da her hangi bir şekilde ilgi çekme yolları bulurlar.

Övünmek gibi bir huyları da vardır. Güçlü artistik yetenekleri onlara yardımcıdır. Çok güzel, oldukça inandırıcı rol yapmada rakip tanımazlar. İstedikleri kılığa kolayca bürünerek, hedeflerine rahatlıkla ulaşabilirler. Bu 2 yüzlülük ya da sahtekarlık değildir. Sadece klasını bozmamak, krallığını kaybetmemek içindir.

Zirvede kalmak onlar için çok önemlidir. İstedikleri şeylere sahip olmak başlıca amaçlarıdır. Yaratıcı güçleri, sanatsal yönleri, artistik kapasiteleri vardır. İstedikleri, ilgi duydukları bir dalda son derece yaratıcı olurlar. Herkesin yaptığını taklit etmezler.

Kendilerine özgü güzellik anlayışları başkalarına ters gelebilir. Gösterişli, canlı, pahalı ve lüks şeylere meraklıdırlar. İşleri planlama, organize etme, başkalarını yönetmek, idare etmek ve çalıştırmada çok başarılıdırlar. Yumuşak, sıcak kanlı ve sevecen olmaları işlerini daha da kolaylaştırır.

Sert etkiler almamış bir aslanın çekiciliğine kapılmamak ve hayır demek hemen hemen imkansız gibidir. Niyetine girdiği işi çok iyi planlar, uygular ve başarıyı yakalar.

Başladıkları işi yarıda bırakmaz sonuna kadar götürürler. Bir hayli de seri çalışırlar. Etraflarındaki kimselerin de atak ve çabuk iş bitirir olmasını isterler. Bu ateşli halleri bazen ortalığın karışmasına neden olabilir. Çünkü herkes onların temposuna ayak uyduramaz.

Hele kafasına koyduğunu yapmaya konsantre olmuşsa adeta etraflarını unuturlar. Kimseyi, duymaz, görmez olurlar. Adeta, aranızdadırlar fakat değildirler. Bu zamanda kayıtsız olurlar. Onlar için tek önemli şey yapmağı planladıklarıdır. Bunu başarırlarsa, yine aranıza döner, neşeli ve canlı olurlar.

Mert, cesur ve açık sözlüdürler. Kendilerine olan aşırı güvenleri, başkalarının da onlara güvenmesini kolaylaştırır. Karşılarındaki insanı çok kolay etki altına alırlar. Sorumluluk sahibidirler. İlgilendikleri, kendilerini seven ve güvenen insanları asla yarı yolda bırakmazlar.

Kendilerine yapılan iyilik ve fedakarlıklara karşı nankör olmazlar. Ellerinden geldiğince karşılığım kendi yöntemleriyle vermeye çalışırlar. İri ve güçlü görünüşlerine rağmen genellikle yumuşak bir doğaları vardır.

Gururlu ve kibirlidirler. Yaptıklarının beğenilmemesine, küçük görülmeye, eleştirilmeye gelemezler. Aynı şekilde yönetilmeye, başkaları tarafından sıkboğaz edilmeye de gelemezler. Asla baş eğmezler.

Hatalı olduğunu anlarsa bunu hemen başkalarına yükleme rollerine baş vurur. Öfkesi pek kötüdür fakat zayıf yönü olan benliğini okşarsanız kızgın aslan uysal bir kedi olur. Kolay kolay herkesi beğenip arkadaş olmazlar. Kalite ararlar. Kendileri çok üstün oldukları için arkadaş seçme hakkı da hep onlardadır sanki.

Hayat enerjileri, yaşama sevinçleri çoktur. Hayatı dolu dolu ve hissederek yaşarlar. Bu yüzden de onunla birlikte olmak pek çok kişi için mutluluk kaynağı olur. Eğlenceyi severler. Talihli ve şanslıdırlar. Kumar ve şans oyunları hoşlarına gider. Daima bir çocuksu yönleri vardır. Çocukları da severler. İyi çocuk yetiştirirler.

Zodyak kuşağının en cömert burcudur. Sevdiklerini düşünür, onlara yardım ederler. Herkese karşı iyi niyetli ve vericidirler. Verince tam verirler. Sevince tam severler. Fakat kral daima kendileridir. Her şeye rağmen daima önce kendileri gelir.

Tek sevgiyle yetinemezler. Bir kaç sevgilileri olur. Ayrıca da herkes tarafından da sevilmelidirler. Tabiatı, doğayı, hayvanları, eşyaları ve güzel olan her şeyi de severler.

İhanete uğrarlarsa çok yıkılır, hayata küserler. Kendilerinden son derece emindirler. İstedikleri kişiyi ya da şeyi hemen elde etmek, ona sahip olmak isterler. Bunun için beklemeyi hiç bilmezler. İstediklerine sahip olurken başkalarının incinip incinmeyeceği hiç akıllarına gelmez.

Sıkıntıya gelemezler. Kendileri gibi etrafları da hür olmalıdır. Mal kıymeti bilmezler. Düzenli ve düzenli değildirler. Çok para vererek aldıkları değerli bir giysiyi çıkarıp rast gele bir yere koyabildikleri gibi, rahatlıkla birine de verebilirler. Fakat iş konusunda bunun tam tersidirler.

Yaşlanmaktan, çekiciliklerini kaybetmekten, yenilgi ve başarısızlıktan çok korkarlar. İyidir hoşturlar ama, dünyada sadece kendi krallıklarının hüküm sürmeyeceğini, önce ben demekten vazgeçmeyi öğrenmelidirler.

Aslan Burcu’nun olumlu özellikleri:

 • Lider
 • Eğlenceli
 • Komik
 • Yaratıcı
 • Arkadaş Canlısı
 • Kendinden Emin
 • Güvenli
 • Dinamik
 • Güçlü
 • Canlı
 • Etkileyici
 • Sıcakkanlı
 • Cesur
 • Lider
 • Sevecen
 • Neşeli

Arslan Burcu’nun olumsuz özellikleri:

 • Güvensiz
 • Kolay pes eden
 • Ben merkezci

Grubu: Ateş, pozitif

Gezegen: Güneş

Uğurlu günü: Pazar

Uğurlu sayısı: l, 4, 34, 653, 6743

Uğurlu taşı: San zafir, Sarı pırlanta, Elmas, Sitrin

Uğurlu renkleri: Koyu sarı, Altın sarısı, Turuncu, sarı krizantem, orkide

Uğurlu çiçekleri: Kırmızı gül, Sarı krizantem, Orkide

Uğurlu kokuları: Misk, Portakal çiçeği, Gül

Kendine odaklanılmasını seven bu burç grubu için yoğun ve baskın kokular ideal olacaktır.

Parfüm Önerileri:
1. Angel Eau de Toilette by Thierry Mugler
2. Prada Candy
3. Heidi Klum Shine

Uğurlu müzik: Neşeli ve oynak parçalar

Belirgin özelliği: Cömertlik

Negatif yönü: Övünmek

İsteği: Zirveye çıkmak

Anlaştığı burçlar: Koç, Yay

Anlaşamadığı burçlar: Boğa, Akrep, Kova

Kariyerine yardımcı olacak burç: Boğa

Duygusal açıdan destekçi burç: Akrep

Maddi açıdan en yardımcı burç: Başak

Evlilik için uygun burç: Kova

Aslan Burcu Ünlüleri:

Zuhal Olcay, Ben Deniz, Uğur Mumcu, Napoleon Bonaparte, Fidel Castro, Alfred Hitchcock, Robert De Niro, Bill Clinton, Benito Mussolini, Coco Chanel, Mata Hari, Jaqueline Onassis…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz