Hepsiburada : Yeni Bir Çiftlikbank Vakası mı Geliyor?

0
160

Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde ikincisi gerçekleşen meşhur Kara Cuma (Muhteşem Cuma, Efsane Cuma..) indirimleri nüksetmişti. Binlerce insan bir yıl boyunca biriktirdiği paralarla bu günü bekleyip, hunharca alışveriş yapmaktaydı. Alışveriş yapılan firmalar arasından en çok rağbet göreni de “Hepsiburada” olmuştu.

Haliyle en çok müşteri izdihamının ve trafiğin olduğu platform olunca bir takım problemler ve sorunların olması kaçınılmazdı. Hepsiburada böyle bir yoğunluğun ve talebin olacağını tahmin ediyordu. Ve bunun için bir takım çalışmaları bir sene önceden başlattığını da kamuoyuna duyurmuştu.

Fakat sosyal medya ve kamuoyunda görülen geri dönüşlere baktığımızda, müşterilerin genel itibariyle kargoların henüz kargoya verilmemesinden yakındığını görüyoruz. Şikayetvar.com gibi platformlarda da en çok şikayet ve söz konusu olan şirketler arasında Hepsiburada yer alıyor.

Yaklaşık 12 gün önce verilen siparişlerin bile hala kargolarının yola çıkmadığını dile getiren site kullanıcılardan bazıları hatta; “ Acaba dolandırıldık mı?” ,” Yeni bir çiftlikbank- jetfadıl vakası mı? “ gibi tweetleri #HepsiburadaYalanları hastagiyle twitter paylaşarak, bir kaos ortamı oluşturulduğu görülmektedir. Bu tarz paylaşımlar tabiki de durumdan nem almak ve prim yapmak isteyenlerin linç girişiminden öteye gidemeyecektir. 🙂 🙂

Bir diğer yandan baktığımızda Hepsiburada’nın konuyla ilgili genel olarak müşterilerine attığı standart mailinde, kargo şirketlerinde yaşanan yoğunluktan ötürü siparişlerin geciktiğini açıklamıştı. Fakat bu durumda kullanıcıların aklına gelen bir diğer soruda; satıcısı hepsiburada olmayan başka ürünler sipariş verildiğinde, nasıl oluyor da 4-5 gün içinde kargolanıp teslim edildiğiyle ilgili olmuştu. Bu da sorunun kargo şirketleriyle direkt olarak ilgili olmadığını, sorunun satıcısının Hepsiburada olduğu ürünlerin tedarik ve paketleme süreçleriyle kaynaklı olduğunu gösteriyor. Yani bir diğer deyişle Hepsiburada satın aldığınız ürünü henüz tedarik edememiş ve bu yüzden kargosunu çıkartamamış olması muhtemeldir. Bu durum, ne yazık ki Hepsiburada gibi geçmişi ve kökeni olan bir şirketten beklenmeyecek türde bir hizmettir ve itibarlarına da gölge düşürmektedir.

Mağduriyet yaşayan hepsiburada kullanıcıları twitleri

Umarız ilerleyen günlerde Hepsiburada, mağdurlarının sorunlarını teker, teker
çözmüş olur. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz