Migren için Çözüm Akupunktur ve Hacamat Tedavisi

0
275

Yıllardır ağır bir migren ağrısı ile hayatını sürdüren Erdem, Op. Dr. Nail Derelioğlu önermesiyle migren için çözüm olarak Akupunktur ve Hacamat tedavisine başladı. Daha ilk uygulamadan sonra ağrının gittiğini söyledi. Artık migren için ilaç kullanmıyor. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olan Op. Dr. Nail Derelioğlu, aynı zamanda geleneksel ve tamamlayıcı tıp konusunda da çalışmalar yürütüyor.

Migren için Çözüm olan Hacamat ve Akupunktur Tedavisi konusunu Op. Dr. Nail Derelioğlu anlatıyor;

Hacamattaki ana gaye vücudun cilt bölgesinde biriken belli bir miktar kanı almaktır. Bu şekilde vücudun o bölgelerinde drenaj sağlanıyor. Arteryel ve venüs kan bu sayede birbiri ile daha kolay irtibata geçiyor. Aynı zamanda vücutta biriken toksinler çeşitli ilaçların etkileri hacamatla alınırken cildimizde bulunan sıvı akımı dengeleniyor ve böylece toksinlerden kurtuluyoruz, cildimizdeki sıvı dengesi sağlanırken vücudun asit baz dengesi de sağlanmış oluyor. Hacamat sadece migrende değil pek çok hastalıkta kullanılan bir yöntem, 5.000 yıllık bir öğretidir.

Bu mucize sonucu migren ağrısı çeken herkes ile paylaşmak istedik. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Kafaya da Hacamat yapılıyor. Kafaya yapmak için özellikle saçlı deriyi temizlemek gerekiyor.

Hacamat yaptığımız noktalar aslında Akupunktur noktaları olduğundan, tüm kupalar akupunktur noktalarına koyuluyor. Ana felsefe her ikisinde de aynı. Meridyenler üzerinden hareket ediyoruz. Akupunkturdaki etkiyi daha geniş bir alanda hacamat ile sağlıyoruz.

Saçlı deride çok fazla hacamatı tercih etmiyorum. O bölgedeki saçı kazımak gerekiyor. Kupaları başka türlü tutturamıyoruz. Ama aynı anda Hacamat ile bilikte Akupunkturu saçlı deride uyguladığımız zaman oldukça faydalı etkileri görülüyor. 

Migrenle beraber olan, huzursuz bacak, bel ağrısı, sırt ağrıları, kulunç ağrılarında kombine olarak tedavi uygulandığında sonuçları oldukça yüz güldürücü. Yapılan işlem özellikle belli bir tedaviye yönelik işlem. 

Hacamat yapıldıktan sonra kısa sürede izleri kayboluyor. 

Hacamatta gelen kanın miktarı önemli değil, kanı aldığınız bölge önemli. Milimetrik kesikler atmak zorundasınız. Çok derin kesikler atılmamalı. Cildin hemen içerisindeki (cilt altındaki değil) bölgeden akışkanlığı sağlamak gayesi ile yapıyoruz. Yapılan çizikler küçük olduğu için iz kalmamalı, ve yeterli miktarda akışkanlık sağlanmalı. Bu sağlandığında amaca ulaşılmış oluyor. 

Tamamlayıcı tıp ta çeşitli yöntemler var.  Bu yöntemler kombine olarak kullanıldığında pek çok hastalıkta  son derece olumlu sonuçlar doğuruyor. Geçmeyen sırt ağrıları, boyun ağrıları, bel ağrıları, bacak ağrıları, bacak krampları, baş ağrıları, organik bazı ağrılar. Bunların hepsinde kombinasyon şeklinde uygulanan yöntemler sonuç alınmasını sağlıyor. Bu tedaviler içerisinde, akupunktur, mezoterapi, fitoterapi yani bitkisel tedavi, ozon tedavisi, prolöterapi dediğimiz çeşitli enjeksiyon teknikleri, sülük tedavisi, gibi tedaviler uygulanabilir. 

Bunları tek başına değil genellikle kombine şeklinde uyguluyorum. Bunları bu şekilde kullanıca pek çok geçmiyor denen rahatsızlıkların, gittikçe azaldığını ve büyük br kısmının da tamamıyla iyileştiğini görebiliyoruz. 

Hacamatta dışardan ilaç verilmediği için ramazanda da yapılabiliyor.

Hacamattan sonra hasta kendini daha dinç hisseder, sabahları daha dinç kalkar, zihni daha açılmış olur, dikkatini daha iyi toplayabilir. Vücuttaki pek çok toksin vücuttan atılacağı için onların verdiği zararlı etkilerden kurtulmaya başlar. Kafaya konan iğneler yardımıyla beyinde belli noktalara uyarılar gidiyor, bu uyarılar vasıtasıyla hacamatın verdiği faydalar sayesinde migrenin oluşturduğu vücuttaki birikmiş olan enerjiyi dengelemiş oluyoruz. Vücutta olması gereken enerji, bizim yaşam enerjimiz. Çeşitli organların hasarında ortaya çıkan semptomlar şeklinde oluyor.

Genellikle migren hastalarında bağırsak ve mide problemleri ön planda oluyor. Gece uyku düzeni bozuklukları baş ağrıları, kabuslar, kötü rüyalar görme şeklimde devam ediyor. Bir süre sonra uykusuzluğun verdiği ve vücut organlarının yeterince dinlenememesine bağlı çeşitli problemler ile kendisini gösteriyor. Sabahları yorgun kalkıyorlar. Uykularını yeterince alamıyorlar. Bir süre sonra sırt ağrıları başlıyor. Sırt bel ağrıları migren ağılarına eşlik eder hale geliyor. Bu kısır döngü kadınlarda özellikle tiroid bozukluklarına şeker hastalığının  ortaya çıkmasına eşlik etmesine ve adetler ile ilgili bozukluklara kadar gidiyor. 

Migren hastalarında yaygın vücut ağrıları ilerlemiş boyutlarda ve bir süre sonra ağrıların verdiği hayat kalitesinin düşmesinden dolayı kişi depresif bir hale geliyor ve bu kısır döngü şeklinde gittikçe ilerliyor. 

Huzur bacak dediğimiz kramplar oluşuyor, gece yorganın altında bacağını bir yere koyamadığı hayat kalitesini çok düşüren krampların olduğu ağrılar ortaya çıkıyor. 

Migren için çözüm olması amacıyla, modern tıbbın verdiği ilaçlara destek olarak tamamlayıcı tıbbın çeşitli yöntemlerini kullanarak bu hastalıklar ile baş etmeye çalışıyoruz ve büyük oranda başarıyı yakalıyoruz. 

Migren için Kaç Seans Akupunktur ve Hacamat Uygulanmalı? 

Migren hastalarında ilk seanstan sonra, eğer akupunktur ve hacamat yapıyorsanız birlikte ağrılar ortadan kalkmaya başlıyor ağrıların şiddeti ve sıklığı ortadan kalkıyor.  Ağrı belli bir noktaya kadar geliyor ve duvara takılıp kalıyor. 

Ağrıların sıklığı ve şiddetine bağlı olarak genellikle haftada bir defa şeklinde tedavi devam ediyor. Doktorumuzun kontrolü ile önce aylık, bir süre sonra 2-3 ayda bir ve senede bir olacak şekilde kontrole devam ediyoruz. 

Vücuttaki belirli akupunktur noktalarına koyulan kupalar belli bir süre sonra alınıyor. 

Migren hastalarında karaciğer ve kalın bağırsak ile birlikte tahlillere yansımayan problem meydana geliyor. Genellikle ikinci beyin olarak adlandırılan kalın bağırsakta sıkıntılı bir süreç yaşanıyor. Kalın bağırsağı çalıştırmak ve detox etkisi ile karaciğeri çalıştırmak için akupunktur bölgelerine kupa takıyoruz. 

Alınan kan pıhtılaşmış oluyor ve alınan yerden hiç bir kanama olmuyor. Olması gereken bu. Yoksa çok fazla kan akması uygun değil. Bu işlemlerin mutlaka bir hekim tarafından steril ortamda yapılması gerekiyor. Ne için nereye yapılacak bilindiği takdirde son derece başarılı sonuçlar alınıyor. 

Sünnet Hacamatı Peygamberimizin de yaptığı ve yaptırdığı söylenen çeşitli hadislerde geçen bir hacamat türü. Ayın gel git durumlarına göre belirli günlerde yapılması uygun oluyor. Yapılan belirli noktalar yine akupunktur noktaları. Senede genellikle 2-3 kez yapılması tavsiye ediliyor. 

Bunun yanında tedavi amaçlı yaptığımız hacamat var. Ay takvimine göre belirli zamanlarda yapılabilir. Hangi bölgeye yönelik yapılacaksa o akupunktur bölgelerine kupaları koymalıyız. 

Bu uzun bir eğitim süreci gerektiriyor. Nerelere ne şekilde etki edileceği öğrenilmeli. 

Sarı Kantaron yağı en iyi yara iyileştiricilerden birisidir. Hacamat yapılan yerlere sürüyoruz. 

Hacamat sonrası 24 saat boyunca su değmemesine özen gösterilmesi gerekiyor. 

Yaptığımız noktaların detox etkisi de olduğu için hem sünnet hacamatında hem tedavi amaçlı yapılan işlemlerde belirli gıdalardan belirli bir süre uzak kalmakta fayda var. Özellikle hayvansal tüm gıdalardan 3 gün kadar uzak kalıyoruz. Bu vücutta aynı zamanda detox etkisi de yapıyor.

1 hafta 10 gün sonra vücuttaki izler kayboluyor. İyileşme tamamlanıyor. 

Takılan iğneler vücuttaki çeşitli organsal meridyenler üzerinden enerjiyi dağıtıyor. Farklı bir felsefe üzerinden etki ediyor. Kulağa takılan iğnelere gün içerisinde uyarılar verdiğimiz zaman ağrı kesici ilaç almanın vermiş olduğu rahatlıkla beraber en iyileştirici etkiyi gösteriyor. Kişi ömür boyu ilaç kullanmaktan kurtuluyor.

Migren için çözüm olarak bahsettiğimiz yöntemlerin hepsi hastanın durumuna göre kişiye özel olarak seçilip uygulanması gerekiyor.  

Bu işlemlerden sonra kişi araç kullanabilir, günlük hayatına devam edebilir, işine gidebilir, sporunu yapabilir. Günlük hayatı engelleyen işlemler değiller.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz