SimCity BuildIt İpuçları

0
13997

SimCity BuildIt oyununu uzunca bir süredir oynuyorum. Bu bağlamda oyunun bazı önemli ipuçlarını dijiatölye kullanıcıları ile paylaşmak istedim.

İpucu 1: Ürünleri mümkün olduğunca sürekli üretmeye devam edin. Fazlalıkları Ticaret Deposunda satın. Hiçkimse almazsa Daniel (Bilgisayar) satın alacaktır.

İpucu 2: Kullandıklarınızı değiştirin. Plastik üretimi yapan bir fabrika kullanıyorsanız, başka bir takım daha kurun. Üretimi akıcı tutun. Bittiğinde buna ihtiyacınız yoksa satın. Bu eylem size fazladan para kazandırır.

İpucu 3: Darboğazın önüne geçin. Oyundaki en büyük sıkıntı yaratan Ticari Bina Çiftçi Pazarı’dır. Ticaret Merkezinde Sebze, Meyve, Biftek, Krema, Peynir, ve ya Un Torbaları görüyorsanız satın alın. Bu ürünlerden birini ya da birkaçını denklemden çıkarmak, üretimlerinizi daha kolay hale getirebilir ve darboğazın önüne geçebilir.

İpucu 4: Paranızı akıllıca kullanın. Eğer ürünleriniz için bir fiyat teklifi aldıysanız, anlaşmayı kabul edip etmeyeceğinizi görmek için Fiyat Rehberini kontrol edin. Ticaret Deposundan daha fazla alabilirseniz alın ve aldığınız ürünleri satın. Unutmayın ürünlerinizi hiç kimse almazsa Daniel zaten alacaktır.

İpucu 5: Kargo Gemisi ve Havalimanı teslimatlarını ön planda tutun. Teslimatta neler gerektiğini öğrenir öğrenmez bu ürünlerin üretimine başlayın. Uzun inşa süresi gerektiren öğelerden genellikle az istenir. Hammadde veya diğer kısa vadeli ürünler 10 adete kadar istenebilir. İhtiyaç duyduğunuzdan fazlasını üretin, fazlalıkları satabilirsiniz. Kargo araçlarının şehrinizde geçirdiği süreyi en aza indirmeye çalışın. Talepleri yerine getirin ve bir sonraki talebin en kısa sürede başlamasına olanak tanıyın.

İpucu 6: Tasarım becerisine gerçekten ihtiyacınız yok. Birden fazla caddeye ihtiyacınız yok. Şehriniz E harfi gibi olabilir ve sokaklarınız çıkmaz sokak olabilir.

İpucu 7: Temel ilkelere bağlı kalın. Başlangıçta, temel hizmetler ile üstesinden gelebileceğinizden fazla ev inşa etmeyin. Kanalizasyon, Su, Yangın ve ya Sağlık hizmeti veremediğiniz binaları yıkmaktan çekinmeyin.

İpucu 8: Büyük düşünün. Gökdelenlerinizin olmasını istiyorsanız, sadece temel özelliklere değil, fazlasına sahip olmalısınız. Parklar, Ulaşım, Eğlence, Eğitim, Kumar, İbadet gibi Uzmanlıklara sahip olmalısınız ve bu yapıları binalarınızı kapsayacak şekilde yerleştirmeniz gerekir.

İpucu 9: Mutlaka bir Kulübe dahil olun! Türklerin olduğu bir kulübü tercih etmenizde yarar var. Eğer yabancı diliniz varsa Yabancı Kulüpleri de deneyebilirsiniz. Kulüplerde hem kulüp üyeleriyle sohbet edebilir, hem de birbirinizin ihtiyacı olan ürünleri takas edebilirsiniz.

İpucu 10: Şehir Alanı Genişletmek için veya Şehir Deposu yükseltmek için öğeler arıyorsanız Global Ticaret Merkezinin derinliklerine inin. Bu öğeleri ana ekranda bulmak çok düşük olasılıktadır. Öğelerin çoğunu, diğer öğeleri satan şehirleri ziyaret ederek sattıkları diğer öğeler arasından bulabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise bir önceki ipucunda belirttiğim kulüp üyelerinden isteme yöntemidir.

İpucu 11: Balonları patlatmayı unutmayın! Global Ticaret Merkezi üzerinden ziyaret ettiğiniz bazı şehirlerde, mavi ödül baloncukları bulunur. Bu Ödül baloncukları size nadir bulunan Depo ve ya Genişletme öğelerinden kazandırabilir.

İpucu 12: Alın! Alın! Alın! Şu anda genişlemiyor olsanız bile, Global Ticaret Merkezinde gördüğünüz her Alan Genişletme ve ya Şehir Deposu Yükseltme öğesini mutlaka satın alın. Onları istemiyorsanız komşularınız için bunları Ticaret Deponuzda (reklamı yapılmamış haliyle) listeleyin. Onlara iyi davranırsanız, Onlar da size iyi davranacaktır.

İpucu 13: Tam Fiyattan Satın! Birisine 1 Simoleon dan satmadığınız sürece tüm ürünlerinizi her zaman tam fiyattan satın.

İpucu 14: Daniel ürünleri indirimli olarak satıyor. Daniel asla tam fiyattan satmaz. Bu yüzden sahip olduğu her şeyi satın alın. Daha sonra bunu kullanabilir veya kâr elde etmek için tam fiyata satabilirsiniz. Unutmayın! Eğer kimse satın almazsa, Daniel satın alacaktır.

İpucu 15: İyi bir komşu olun. Komşunuz değerli bir ürünü 1 Simoleon dan satıyorsa, satın almayın. Muhtemelen onu başka bir komşunuz için satışa koymuştur.

İpucu 16: İyi bir komşu olun – Bölüm 2; Global Ticaret Merkezinde Nadir bulunan ürünleri gördüğünüzde ihtiyacınız olmasa bile komşularınız için satın alın. Daha sonra bunları komşularınız için Ticaret Deponuzda (reklamı yapılmamış haliyle) listeleyin. Ürünlerinizi kimse almasa bile Daniel sizden alacak ve maliyetinizi karşılayacaktır.

İpucu 17: Gece uyumadan önce üretim binalarınızı ve fabrikalarınızı yapımı uzun süren ürünler ile doldurun. Ocakbaşı, Dondurulmuş Yoğurt, Krema ve Elektronik gibi. Basit öğeler: Metal ,Plastik, Kalaslar gün boyu zaten yapılabilir.

SimCity BuildIt hakkında sizin de merak ettikleriniz  ya da yorumlarınız var mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz