Supercell’in Beklenen Oyunu: Brawl Stars

0
415

Supercell’in yeni oyunu olan Brawl Stars, League Of Legends oyununu andırmasının yanında aynı zamanda tek kişili oynanabilen çok oyunculu oyundur. İçerisinde 22 ayrı karakter vardır ve her birinin farklı özellikleri, yetenekleri vardır. Sahip olduğunuz karakterin kartlarını yeteri kadar biriktirdikten sonra karakterinizi belirli miktar altın karşılığında bir üst seviyeye geçirebilirsiniz. Karakterinizin seviyesinin yanı sıra, karakterlerinizin rütbeleri vardır. Her ne kadar oyun kazanırsanız karakterinizle o karakterinizin rütbesi artar. Savaşırken siz ve takım arkadaşlarınız mavi renkte, karşı takım kırmızı renkte gözükür ve temel amaç onları öldürmektir. Oyunda kupa yolunuz vardır. Kupanız arttıkça oyun size ödüller verir. Oyunun içerisinde 5 adet mod bulunur:

Konu Başlıkları

1. Elmas Kapmaca

Bu modda, haritanın ortasında bulunan elmas kuyusundan çıkan elmasları toplamanız gerekiyor. Ancak toplarken karşı takımdaki oyunculara da ölmemeniz lazım. Oyun toplam 6 kişi oynanıyor. 3 kişi mavi takımda (sizin takımınız) 3 kişi kırmızı takımda (rakip takım) bulunur. 2 takımdan biri 10 elmasa ulaşırsa 15 saniye süre başlıyor ve bu 15 saniye içinde 10 elması korumaya çalışıyorlar. Eğer 15 saniye içinde ölürlerse oyun kaldığı yerden devam eder. Ölen oyuncunun elmasları yere düşer ve herhangi bir oyuncu onları toplayabilir.

2. Hesaplaşma

Bu oyun modunda ise 2 kişilik toplam 10 takım vardır. Bu takımlar birbirlerini yok ederek 1.olmaya çalışırlar. Oyun başlarken haritada rastgele yerlere koyulmuş birçok sandık göreceksiniz. Ne kadar çok sandık kırar ve içinden çıkan şeyi alırsanız ; hem canınız artar, hem de verdiğiniz hasar artar. Zehirli bir gaz tarafından harita her geçen süre küçülüyor. Eğer takım arkadaşınız yaşıyorsa ve siz öldüyseniz bir süre sonra tekrar doğacaksınız ancak siz doğana kadar arkadaşınız da ölürse kaybedersiniz.

3. Savaş Topu

Bu modda “ Elmas Kapmaca” modu gibi üçer kişilik takımlarla oynanır. Bu modda iki takımında kalesi mevcut. Oyun başladığında ortada bir top var ve bu topu rakip kaleye sürükleyip gol atmaya çalışıyorsunuz. Ancak gol atmaya giderken rakip takım sizi savunabilir hatta öldürebilir. Eğer ölürseniz bir süre sonra kalenizin hemen arkasından tekrar doğuyorsunuz ve oyununuza devam ediyorsunuz. Bu modda 2 gol atan takım kazanıyor.

4 ve 5. Mod (Özel Etkinlik)

Bu etkinlikler her hafta karşınızda oluyor. Bu etkinliklere girmek için belirli bir kupaya yükselmek zorundasınız. Ayrıca bu etkinliklere sadece bilet ile girebilirsiniz.

İyi Oyunlar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz