Rules of Survival

8
12787

Kulllanıcılar tarafından PUBG oyununun mobil versiyonu olarak adlandırılan, NetEase Games tarafından hem iOS için hem de Android için ücretsiz piyasaya sürülen “Rules of Survival” oyunu kullanıcıların büyük beğenisini kazandı. AppStore’da  kullanıcılar tarafından 5 üzerinden 4.3 alan bu strateji oyunu aynı zamanda App Store’da en iyi macera oyunuu olarak da karşımıza çıkmakta. Oyunda küme sistemi, 3 farklı mod (Solo, Duo ve Squad) ve 3 farklı server [Avrupa (Europe), Asya (Asia) ve Kuzey Amerika (North America)] bulunmakta. Her server için farklı bir karakter oluşturmanız gerekmektedir ve her karakterin kendi kümesi olmaktadır.

NASIL OYNANIR? 

Oyunun oynanması oldukça kolaydır. Oyunu açtıktan sonra önünüze gelen ekrandan “Select Server” butonuna basıp istediğiniz kıtayı seçiniz ve ardından “Play” butonuna basınız. Daha sonra gelen ekrandaki “Ranked Game” butonuna basıp, oynamak istediğiniz modu seçiyorsunuz.

SOLO: 120 oyuncu ile eş zamanlı olarak savaşıyorsunuz ve hayatta kalan son kişi olmaya çalışıyorsunuz.

DUO: Bu modda oynamak için bir kişiye daha ihtiyacınız vardır. Bu aynı serverda bulunan başka biri ya da davet ettiğiniz arkadaşınız olabilir. (Arkadaşınızı davet etmek için “+” butonuna basın ve online olan arkadaşınızı davet edin.)

SQUAD: Bu oyun modu içinse toplam 4 oyuncuya ihtiyaç vardır. Diğer 3 oyuncu sizin arkadaşınız olabilir ya da squad modunda oynamak isteyen herhangi 3 oyuncu olabilir.

NOT: Squad ve Duo modunda ağır hasar aldığınızda diğer takım arkadaşınız (eğer squad ise diğer takım arkadaşlarınızdan biri) sizi tekrar ayağa kaldırabilir.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN DİĞER YAZIMA GÖZ ATIN: RULES OF SURVIVAL NASIL OYNANIR? 

Oyunun başında bütün oyuncular haritaya bir uçakla gelir ve istediği zaman (uçak haritanın üzerine geldikten sonra) istediği yere atlayabilir. Atladığınız yerdeki bulunan eşyaları ve silahları alarak diğer oyuncuları öldürmeniz gerekmektedir. Sol üstte bulunan haritadan güvenli bölgede olup olmadığınızı kontrol ediniz ve eğer değilseniz bir an önce o bölgeye gitmeye çalışınız. Güvenli bölgeye daha hızlı ulaşmak için motorları veya arabaları kullanabilirsiniz. Aman Dikkat! Araç hızlı giderken araçtan inmeyiniz ve aracı sürerken çarpmamaya özen gösteriniz. Bunlara dikkat etmemeniz durumunda kendinize hasar verebilirsiniz. Yerdeki çantalardan bulduğunuz en yüksek seviyeli olanı almaya dikkat edin, çünkü çantanın seviyesi ne kadar yüksekse kapasitesi de o kadar fazladır. Bulduğunuz zırh, kask ve botlar da sizin kapasitenizi artırır. Yerde bulunan sağlık araçları da bir o kadar önelidir çünkü hasar aldığınızda onları kullanarak canınızı yükseltebilirsiniz.

 

8 Yorum

  1. Merhaba oyunu kurduktan sonra karakter ismi oluşturma alanı, kıyafetler, arkadaş ekleme alanlarında hiç bir yazı ve görsel görünmemekte bunun için bir çözüm yolu var mıdır? Araştırdım çok fazla ve konuyla alakalı hiç bir şey bulamadım. Şimdiden teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz