Tüm Platformlarda 2017’nin En İyi Oyunları

0
197

PC, Xbox One, Mac, Linux, PS 3, Ps 4,IOS, Steam, Nintendo Switch, Wii U gibi tüm platformlarda oynanan 2017’ya damgasını vuran oyunlar. 2017’nin en iyi oyunları;

Buyrun eğlenceye o zaman 🙂

Konu Başlıkları

1. Tacoma (PC / XBOX ONE / MAC / LINUX) 

Tacoom, 2088’de bir yüksek teknoloji uzay istasyonunda kurulmuş bir bilim kurgu anlatım macerasıdır. İstasyonun mürettebatının nasıl yaşadığı ve çalıştığı hakkındaki her detayı keşfetmek. Felaket ile yüzyüze iken, hikayeye eklenen ipuçlarını güven ve korku içinde çözmeniz bekleniyor.

2. Gravity Rush 2 (PS 4)

Evrenin kendisini tehdit etmek üzere, bir zihin bükme macerası, yerçekimi kraliçesi Kat’i bekliyor. Hala kendi kökenindeki gizemin ipuçlarını arıyor. Güçlü Kuzgun’da Kat’in tarafında. Düşmanları ve devasa patronlarını ele geçirebilmek için, Kat üç benzersiz yerçekimi saldırı stiline sahip olmalı.

3. Yakuza 0 (PS 4)

Yakuza 0, 1988 yılında Sega tarafından geliştirilen ve ilk Yakuza oyunundan önce yapılan Yakuza serilerine ayrılmış bir prequel setidir. Önceki oyunlarda olduğu gibi oyunun ana seti Tokyo’daki hayali kasaba Kamurocho.

4. Hatsune Miku: Project Diva Future Tone (PS 4)

Hatsune Miku: Project Diva Future Tone, Hatsune Miku’nun ev konsolu bağlantı noktası. Playstation 4 için hazırlanan oyun toplanacak 200’den fazla şarkı ve 300 modül içeriyor.

5. Resident Evil 7 (PC / XBOX ONE / PS 4)

Resident Evil 7: Biohazard, Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için Capcom tarafından geliştirilen, tam PlayStation VR desteği de dahil olmak üzere PlayStation 4 sürümüyle birlikte hayatta kalma korku video oyunudur.

6. Horizon Zero Dawn (PS 4)

Horizon Zero Dawn, özellikle PlayStation 4 sistemi için heyecan verici bir aksiyon oyunu. PlayStation’ın Killzone serisinin yaratıcıları, ödül kazanan Guerrilla Games tarafından geliştirildi.

Horizon Zero Dawn’ın ana kahramanı Aloy, yetenekli bir avcı olarak, gizemli mekanize yaratıkların yaşadığı canlı ve kalabalık bir dünyayı keşfediyor.

7. Hidden Folks (iOS / STEAM)

Elle çizilmiş, interaktif, minyatür peyzajlardaki gizli insanları araştır. Çadır kanatlarını aç, çalılarla kes, kapıları çarpa ve bazı timsahları dürt!

8. The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild (NINTENDO SWITCH / Wii U)

The Legend of Zelda: Breath of the Wild ile keşif ve macera dünyasına adım at. Bu çarpıcı açık hava serüveninde Hyrule’nin harabe krallığının neye dönüştüğünü keşfederken arazileri, ormanları ve dağ zirvelerini gez.

9. Persona 5 (PS 3 / PS 4)

Persona 5, halen Atlus tarafından geliştirilmekte olan yaklaşmakta olan bir rol yapma oyunu. Kronolojik olarak, daha büyük Megami Tensei serisinin bir parçası olan Persona serisindeki altıncı taksittir.
Persona 5, lise çağında bir çocuğun, bir yıl dışarıda yaşadığı ve bazı yetenekler kazandığı bir rol yapma oyundur. Zindan araştırması, önceki tekrarlamalardan boşluklara sıçrama veya kapak arasında fırlatma gibi ek öğeler içerir. Zindan, komploya ve temaya bağlı sabit ortamların karışımı ve rastgele oluşturulmuş ortamlar içeriyor. Savaşlar, oyuncuların hem Personas’ı hem de iki silah türünü kullanan karakterlerle sıraya dayalı saldırı sistemine dayanıyor: silah ve yakın dövüş silahı.Persona 3 ve 4’ten Sosyal Bağlantı öğesi de değişen bir biçimde geri döner.

10. Mario Kart 8 Deluxe (NINTENDO SWITCH)

Mario Kart 8’in kesin versiyonuyla yola çık ve istediğin zaman, istediğin yerde oynamaya başla! Yeni veya geri dönen savaş kurslarında arkadaşlarınla yarış ya da savaş modunda onlarla savaş. Oyun oynarken 1080p’de 4 oyuncuya kadar çok oyunculu oyna. TV Modu DLC de dahil olmak üzere Wii U versiyonundan her parça harika bir geri dönüş sağlar.Ayrıca Inklings; King Boo, Kuru Kemikler ve Bowser Jr gibi geri dönüş yapan favorilerle birlikte her zamanki konuk karakterler gibi görünür!

11. Nier: Automata (PS 4 / PC)

NieR: Automata, PlatinumGames tarafından geliştirilen ve PlayStation 4 için Square Enix tarafından yayınlanan yaklaşmakta olan bir rol yapma oyunu.

Oyun, Drakengard serisinin bir parçası olan NieR ile aynı evrende ayarlanır ve o oyunun olaylarından birkaç bin yıl sonra gerçekleşir. İnsanlık, işgalci bir makine ordusundan başka bir dünyadan kaçmak için aydan kaçtı. YoRHa adlı muharebe android’ler işgalcilere karşı bir vekil savaşta savaşmak için gezegende kalmaya devam ediyor.

12. Playerunknown’s Battleground (PC)

Playerunkown’s Battlegrouds, topluluk geribildirimiyle geliştirilen, hayatta kalan son atışçı. Hiçbir şeyden başlayarak, oyuncular yalnız kurtulan olmak için savaşta silah ve malzemelerin yerlerini bulmak için savaşmak zorundadırlar. Bu gerçekçi, yüksek gerilim oyunu, Unreal Engine 4’ün yeteneklerini sergileyen bir ayrıntı seviyesine sahip, büyük bir 8×8 km’lik adada yer almaktadır.

13. What Remains Of Edith Finch (PC / XBOX ONE / PS 4)

Washington Eyaletindeki lanetli bir aileyle ilgili kısa öykülerden oluşan bir derlemedir.

Her öykü, 1900’lerin başından günümüze kadar çeşitli öykülerle farklı bir aile üyesinin yaşamını yaşamak için bir şans sunuyor. Hikayelerin oyun ve tonları aile üyeleri kadar çeşitlidir. Tek sabitler, her biri birincil bir perspektiften oynanıyor ve her hikaye o aile üyelerinin ölümü ile bitiyor. Çevremizdeki geniş ve bilinmeyen dünya tarafından azarlanmak ve şaşkınlık hissetmek için neler hissettiğiyle ilgili bir oyundur.

Edith Finch’i ailesinin geçmişini araştırırken takip edeceksin ve neden son Finch’in hayatta kaldığını anlamaya çalışacaksın.

14. Splatoon 2 (NINTENDO SWITCH) 

Splatoon 2, oyuncuların Inklings olarak bilinen karakterleri kontrol ettikleri ve rakiplere saldırmak ve hedefleri temizlemek için renkli mürekkep kullanan çok oyunculu bir üçüncü kişi nişancısıdır. Inklingler, silahları ile mürekkep püskürtebilecekleri hümanize formu ile hızlı bir şekilde hareket edebilmek ve mürekkep tüketimini artırabilmek için kendi renkleri ile mürekkeple yüzmelerini sağlayan kalem şeklini değiştirebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz