PlayStation 5 Yolda!

0
87

Oyuncuların merakla beklediği Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için internette şimdiden söylentiler başladı. Biz de bu söylentiler doğrultusunda sizler için bu yeni nesil oyun konsolu hakkında bir derleme yazısı oluşturduk. Bu yazıyı yazarken ps5haber.com sitesinin yazılarından yola çıktık. Bu yeni oyun konsolu hakkında sizler için 3 başlık belirledik;

Konu Başlıkları

PlayStation 5 ne zaman piyasaya sürülecek?

Sony, PlayStation 5 için ince eleyip sık dokuduğu kesin. Oyuncuların karşısına yep yeni bir konsolla çıkmayı hedefliyor. Eee tabi, bu doğrultuda bu yeni nesil konsolun piyasaya sürülüş tarihi oyuncular tarafından merakla bekleniyor. Bu yıl E3 2019 brifingini son anda iptal etmeleri meraklıların kafasında “Acaba bir sıkıntı mı var?” sorusunu canlandırmıştır. Peki gerçekten bir sorun mu var? Açıkçası sanmıyorum sadece Sony’nin bu yeni nesil oyun konsolu hakkında bir sürpriz yapacağını düşünüyorum. Önceki PlayStation çıkış tarihlerine baktığımız zaman PS3, PS4 ve PS4 Pro’nun Kasım aylarında piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. PS 5 içinde aynısını söylemek yüksek bir ihtimal. Peki hangi yıl? PS3 2006 yılında, PS 4 2013 yılında piyasaya sürülmüş. Arada 7 yıl var. Büyük ihtimalle PS4 ile PS5 arasında da 7 yıllık bir fark olacağını düşünüyorum. Oklar 2020 yılının Kasım ayını işaret ediyor. Bir diğer ihtimalde 2021’in Mart ayı.

PlayStation 5’in fiyatı ne kadar olacak?

PlayStation 5 hakkında merak edilen bir diğer konu da fiyatının ne kadar olacağı. Bu konu hakkında kesin bir şey söyleyememekle birlikte tahminimiz 400-500 dolar seviyelerinde olacağı. Tabiki bu durum birtakım faktörlere bağlıdır. Bu faktörlerin başlıcaları; PS5’in donanımı ve ekonominin durumu. Tabiki aynı zamanda önceki PlayStation oyun konsollarının fiyatlarına bakarak, yeni oyun konsolu hakkında tahmin yapabiliriz. PS2 300 dolardan, PS3 600 dolardan, PS4 ve PS4 Pro 400 dolardan satışa sunulmuştu. PS 5’in donanımına bağlı olarak bu fiyatın PS5 için 400-500 dolar seviyelerinde olacağını düşünüyoruz. PS3’teki fahiş fiyat artışından umarız Sony ders almıştır ve PS 5 için aynı hatayı yapmaz.

PlayStation 5’in Özellikleri 

Eğer PS5 tahmin ettiğimiz özelliklerle uyuşuyorsa, o zaman bizi gerçekten iyi bir oyun konsolunun beklediğini söyleyebiliriz. PS 5 için ortaya atılan söylentilere şöyle bir göz atalım;

AMD’nin Navi’si PS5’in temelini oluşturacağını düşünüyorum. CPU Zen tabanına sahip olacağını düşünüyorum. AMD’nin piyasaya süreceği yeni set ile birlikte PS5’te bu yeni seti görmemiz de çok uzak bir ihtimal değil. PS5’in en az 8GB GDDR5 belleğe sahip olacağını düşünüyorum. Bunu geliştirmek yerine yeni bir bellekle de karşımıza çıkabilirler.

Detaylı bilgi almak için ps5haber.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

PlayStation 5 için ne kadar parayı gözden çıkartırsınız? Hangi oyun serilerini PlayStation 5’te görmek istersiniz? Sizce PlayStation 5 beklentilerimizi karşılayacak mı, beklediğimize deyecek mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz