Ali Nerede? Google Maps Oyunu

0
705

Google Maps (Harita Uygulaması) kullanıcılarına küçük bir oyun hazırladı. 1 Nisan’da yayınlanan ve yaklaşık bir hafta kalacak olan oyun “Ali Nerede” gayet sevimli. 🙂

Türkiye’de Ali, arkadaşları Ayşe, Ahmet, Ak Sakallı Büyücü ve Çomar olarak isimlendirilen oyunun orjinalinde Waldo ve arkadaşları Wenda, Woof, Wizard Whitebeard ve Odlaw olarak isimlendiriliyor.

Google Maps uygulamasını açtığınız zaman, ekranın sol üst tarafında kırmızı beyaz çizgili kazağı ile Ali karşınıza çıkacak.

Oyuna katılmak için Ali’ye dokunmanız yeterli. Yeni bir ekran açılacak.

Gelen mavi ekranda, “ALİ NEREDE? Ali sizi 1 Nisan’daki dünya turuna katılmaya davet etti! Haritalar’da konumunu paylaştı ama kalabalığın içine saklanıyor. Onu ve arkadaşlarını çıktıkları dünya turunda bulun.” yazısı ile karşılaşacaksınız.

Siz Ali’yi bulduğunuz zaman Google Maps sizi diğer bir seviyeye taşıyor, ya da hemen yeni seviyeye geçmeyip arkadaşlarını da bulabiliyorsunuz. Her seviyede Ali’yi daha kalabalık farklı bir alanda bulmaya çalışıyorsunuz. Ali Nerede? oyunu bu şekilde dikkatinizi ölçerek ve karışık bir halde devam ediyor.

 

 

 

 

Wally Nerede?

Waldo, daha çok Wally olarak tanınıyor. “Wally Nerede?” Martin Handford’in çocuklar için yazdığı ve ilk kez 1980’lerin sonlarında yayınlanan bir kitap. Türkçeye “Ali Nerede?” adıyla çevrilen kitapların Amerika’daki adı, “Where’s Waldo?”.

Ali Nerede? oyununu oynayabilmek için akıllı telefonlarda Google Maps uygulamasını kurmanız, varsa güncellemeniz gerekir. Bilgisayarda web tarayıcısında Google Maps’i açtığınızda direk Ali ile karşılaşacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz