Adwords Uzmanı Nedir, Ne İş Yapar?

0
188

Google adwords ve Google adwords uzmanı web sitesi olan herkesi yakından ilgilendiren kavramlardır. Peki Adwords ve Adwords uzmanı tam olarak nedir? Google Adwords, dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google’ın dijital reklamcılık ve online pazarlama alanında sunmuş olduğu bir hizmettir. Google adwords uzmanı ise belirli bir ücret karşılığında bu hizmetten en verimli şekilde yararlanmayı sağlayan kişidir.

Herkes web sitesini daha çok kullanıcının ziyaret etmesini ister. Web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer alması ise sitenin daha çok tıklanmasını sağlar. Yapılan bir çok araştırma göstermektedir ki bir kelime hakkında arama yapan kişiler ilk sayfada yer alan siteleri ziyaret etmektedir. Arama motorlarında ki ikinci sayfaya geçen kişi sayısı ise çok azdır. Google adwords ile reklam vererek sitenizi üst sıralara taşıyabilirsiniz. Bir Google adwords uzmanı ise Google adwords hakkında ki bütün bilgi birikimini kullanarak bu hizmetten en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olmaktadır. Google Adwords uzmanı sayesinde tıklama başı maliyeti daha az ödeyerek daha çok kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Kısacası Google adwords uzmanı doğru anahtar kelime seçimi gibi bir çok stratejiyi sizin için uygulayarak başarılı sonuçlar elde etmenize katkıda bulunur.

Konu Başlıkları

Adwords Uzmanı Nasıl Olunur?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki; Google adwords uzmanı olabilmek için yeterli bir donanıma ve bilgi birikimine sahip olmak gerekir ve google adwords sistemin vermiş olan tüm olanakların en az bir veya iki sene kullanılması gerekir. Beli bir deneyime sahip olduktan sonra Google adwords reklam sınavlarında başarı göstererek bu alanda bir sertifika almak gerekmektedir. Ayrıca Google adwords uzmanı olunduktan sonra da Google’ın eğitimlerine düzenli olarak katılmak ve yenilikleri takip etmek gerekir. Düzenli olarak değişen ve yenilenen Google adwords hizmetine ancak bu şekilde ayak uydurulabilinir. İyi bir Google adwords uzmanı olabilmek için sadece teorik bilgiler de işe yaramamaktadır. Google adwords uzmanı’nın kendisini geliştirebilmesi için daha önce farklı alanlarda reklamlar yönetmiş olması gerekir. Bu nedenle çalışmayı düşündüğünüz Google adwords uzmanını araştırarak seçmeniz yararınıza olacaktır.

Google Adwords Uzmanı Ne İş Yapar?

  • Google Arama, Google Görüntülü Reklam Ağı İş Ortakları ve Google Mobil Reklamlar’da tıklama başı ödeme reklam kampanyalarınızı oluşturur.
  • Teklif vermeye çalışacağınız anahtar kelime öbekleri listesini oluşturmak için anahtar kelime araştırması yürütür.
  • Google Arama, Google Görüntülü Reklam Ağı Ortakları sitelerinde (istenirse) ve mobil cihazlarda (isteğe bağlı olarak) yayınlanacak AdWords Reklamları oluşturur.
  • Farklı başlıkları ve farklı reklam metni oluşturarak farklı reklamları test eder
    Tekliflerinizi yönetir.
  • Reklamınızın görüntülenme ile sonuçlanan, Google Arama’ya hangi anahtar kelimelerin girildiğini size söyleyebilir.
  • Ziyaretçilerin kaç kez ziyaret ettiğinizi, hangi reklamın tıklandığını ve hangi anahtar kelimenin reklamın görüntülenmesini sağladığını söyleyebilir.
  • Adwords Reklam Gruplarınızın her biri için hedefli açılış sayfaları oluşturmak üzere sizinle birlikte çalışır.

Adwords uzmanı hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

[zombify_post]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz