İnternet Üzerinden Satışlarınızı Nasıl Arttırırsınız?

0
339

Kendi dijital platformunuzu kurdunuz ve nasıl para kazandıracağını, nasıl yönetileceğini ya da satış yöntemlerini bilmiyorsunuz.

İnternette var olmaya başlandığı zaman pek çok insan için iki klasik problem söz konusudur.

Bu iş hobi olarak başlar. Burada insanlar müthiş bir içeriğe sahiptirler fakat bu içerikler ile ne yapacağını bilemezler. Ya da nasıl para kazanılacağı kurgulanmış fakat içerikleri yeterince iyi olmadığı için klasik internet pazarlama yöntemlerini kullanıyordur.

İyi içerikleri olan ama para kazanmaya çalışanlar, şunu unutmayın; son derece iyi konumlanmışsınız. Eğer çok iyi içerikleriniz var ise, bu bir şekilde hobidir, fakat bunu zekice çok yönlü bir işe dönüştürebilirsiniz. Pek çok başarılı girişimci bu şekilde başlıyor.

Çoğu zaman, insanlar nasıl gelir elde edecekleri konusunda strateji eksikliği yaşıyorlar. Takipçileri ve güveni kurmanın en zor tarafı da bu. Eğer bunların hepsine bir yerde sahipseniz o zaman para kazanma açısı oldukça kolay getirilebilir.

Asıl zor iş, bir platform ya da bir ürün olmadan işe başlamaktır. Eğer zaten bir platforma sahipseniz yolun %50 sini aştınız demektir.

Bir platformu para kazandırır hale getirmenin, satış yapmanın pek çok yolu vardır. Bu, hangisinin en iyi olacağı değil, hangisi için daha çok heyecanlandığınız ve hangisini yapmak istediğinizle ilgilidir. Önemli olan sizin kendinizi rahat hissetmenizdir.

Platformunuzu para kazandırır hale getirmenin pek çok yolunu keşfedeceksiniz.

Email abonelerine sahip olmanız önemli. Üyeleriniz olmalı ve emaillerini verip sizin onlara kampanya bildirimleri için email göndermenize izin vermiş olmaları gerek. İnsanlar, bu şekilde aktif email gönderimleri ve strateji kurgusuyla büyük cirolar elde ediyorlar. Çok sayıda email adresi olan ve yönetemeyen kişiler ise genelde çok mücadele etmek zorunda kalıyorlar, çünkü iyi bir stratejileri olmadan ilerliyorlar.

Temelde email aboneliğine yönlendirme yaptığınızdan ve kampanya gönderimleri için izin aldığınızdan emin olun.

Önemli etkenlerden biri de içerikleriniz ve ürün açıklamalarınızı birkaç farklı dile sunarak potansiyel ziyaretçi sayınızı artırmaktır. Başta İngilizce olmak üzere hedef odaklı olarak alabileceğiniz bir web sitesi çeviri hizmeti ile birçok farklı pazara aynı anda girmiş olur, görüntülenme ve satış şansınızı katlayarak artırmış olursunuz.

Markanızı iyi bir web sitesi ile ön plana çıkarmalısınız, insanlar web sitenizi ziyaret ettiğinde, sizin ciddi olduğunuzu ve yaptığınız işin yasal olduğunu anlarlar. Ayrıca başarı olasılığınızı da artırır, satışlarınız katlanır.

Pek çok insan şu an popüler ve değerli olduğunu düşündüğü şeyleri yapıyor. Siz, yaratıcı ve paket haline getirip satabileceğiniz en iyi ürünü bulmalısınız.

Fırsatları iyi değerlendirmek için sürekli güncel kalmalı ve teknolojiyi takip etmelisiniz.

Sosyal Medya ve dijital pazarlama kanallarını aktif kullanın. En fazla etkileşimi kuşkusuz oradan yakalayacaksınız. Bu da satış sonuçlarına yansıyacaktır.

Herkes kendi yönteminin en iyi olduğunu iddia eder. Hangisinin sizin isteğinizi karşıladığını farketmek önemli. Hepsi bir şekilde çalışıyor. Olay sadece sizin nereye gitmek istediğinizle ilgili.

Önceki İçerikTomb Raider
Sonraki İçerikMevlana ve Mevlana’nın Yedi Sırrı
Hanife Çilingiroğlu
Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Çilingiroğlu, Okan Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2005 yılında İngilizce öğretmeni olarak başlamış ve 2007 yılından itibaren AcerPro bünyesinde Satış ve Pazarlama faaliyetlerinden sorumlu üst düzey yöneticiliğini yürütmüştür. 2016-2018 yılları arasında eş zamanlı olarak AcerCrea Sigorta Temalı Dijital reklam ajansını yönetmiştir. 2018 yılı itibarı ile AcerPro’da Bankasurans Direktörü görevini sürdürürken, banka ve sigorta şirketleri kanalında banka sigortacılığı iş hacmini artırmak, yeni teknolojik projeler üretmek üzere konumlanmıştır. Bankalara sunulan omnichannel bankasurans çözümü ile, bankaların tüm sigortacılık faaliyetlerini daha verimli hale getirerek tüm kanallara yayılması, teknolojinin en iyi seviyede kullanılması ve müşterilerin her alanda dijitalleşmesine katkı sağlamak üzere çalışmalar yürütmektedir. Güzel Atlar Diyarı, Kapadokya’dan geldi İstanbul’a. Hayata dair teorileri var. Seviyor, çalışıyor ve yaşıyor, bazen en çok çalışıyor. İnternet dünyasını, yeni gelişmeleri ve teknolojileri takip ediyor. Dijitalleşme ve sosyal medyanın doğru kullanımına dair saatlerce konuşabilir. En çok gülümse(t)meyi sever, bilir ki çoğu zaman bir tebessüm hayat kurtarır. Bitki çayları var bir de, asla vazgeçemez. Hatta son gözdesi; “ballı, tarçınlı ve sütlü yeşilçay” şiddetle tavsiye olunur. Sevgiyle Kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz