Beklentiler Üzerine Kurulu Hayatlar

1
3422

Hayat bazen beklentiler üzerine kuruludur.. Sırf bekliyorsunuz diye, sırf henüz olmadı diye hiç bir şeye tam odaklanamazsınız..

Sanki bir tek beklediğiniz gerçekleşince her şey mükemmel olacak.. O zaman her köşe gül bahçesine dönecek..

Oysa yalnızca gülümseme belirecek yüzünüzde, başarmışlığın gururu ve huzuru ile derin bir nefes alacaksınız.. o kadar.. Sonra yeni beklentiler e koşacak kalbiniz ve beyniniz..

Yok yok hiç bir zaman tamam işte bu kadar demeyeksiniz..

İşin gerçeği, tamam artık bitti de dememelisiniz, hep hayal kurduğu, umut ettiği, beklediği bir şeyler olmalı insanın.. Yoksa amacını yitirir, dümdüz bir yolda engelsiz, sakin sakin yürüyor olursunuz..

Orta noktası var mı bunun?

Hani belki bazen, mümkünse bir el çırpışla bir anda lambanın cini gelse, “şanslı günündesin, ne istersin?” dese.. Söyleyince oluverse..

Keşke bazen hayatın kolay modu olsa, hani basic kullanım gibi, hayatı da bazen ilk sürümüne taşıyabilsek, gayet basit, huzurlu bir hal alıverse, bir süre sonra update ederdik..

Hani kaçmak ister ya insan, öyle zamanlarda köşeye geçip gözlerini kapatınca kimse onu görmese mesela,  yalnız kalabilse, düşünebilse..

Hayat işte bir bekliyoruz, bir yürüyoruz.. Biraz bize adil, biraz başkalarına..

Ve bu beklentiler arasında öylece beklerken hiç bir şeye tam odaklanamıyoruz halen, yazık oluyor..

Arşivden daha önce karaladıklarımı çıkarıyorum. Yazı Tarihi: 25.12.2011

Önceki İçerikYaşamdan İnce İnce, Sevgi
Sonraki İçerikMigren için Çözüm Akupunktur ve Hacamat Tedavisi
Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Çilingiroğlu, Okan Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2005 yılında İngilizce öğretmeni olarak başlamış ve 2007 yılından itibaren AcerPro bünyesinde Satış ve Pazarlama faaliyetlerinden sorumlu üst düzey yöneticiliğini yürütmüştür. 2016-2018 yılları arasında eş zamanlı olarak AcerCrea Sigorta Temalı Dijital reklam ajansını yönetmiştir. 2018 yılı itibarı ile AcerPro’da Bankasurans Direktörü görevini sürdürürken, banka ve sigorta şirketleri kanalında banka sigortacılığı iş hacmini artırmak, yeni teknolojik projeler üretmek üzere konumlanmıştır. Bankalara sunulan omnichannel bankasurans çözümü ile, bankaların tüm sigortacılık faaliyetlerini daha verimli hale getirerek tüm kanallara yayılması, teknolojinin en iyi seviyede kullanılması ve müşterilerin her alanda dijitalleşmesine katkı sağlamak üzere çalışmalar yürütmektedir. Güzel Atlar Diyarı, Kapadokya’dan geldi İstanbul’a. Hayata dair teorileri var. Seviyor, çalışıyor ve yaşıyor, bazen en çok çalışıyor. İnternet dünyasını, yeni gelişmeleri ve teknolojileri takip ediyor. Dijitalleşme ve sosyal medyanın doğru kullanımına dair saatlerce konuşabilir. En çok gülümse(t)meyi sever, bilir ki çoğu zaman bir tebessüm hayat kurtarır. Bitki çayları var bir de, asla vazgeçemez. Hatta son gözdesi; “ballı, tarçınlı ve sütlü yeşilçay” şiddetle tavsiye olunur. Sevgiyle Kalın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz