Adwords için Anahtar Kelime Araçları

0
239

Adwords hesapları yönetirken kullanabileceğiniz, PPC için etkili anahtar kelime araçlarından önemlilerini aşağıda sıraladık.

Konu Başlıkları

Google Adwords Keyword Tool

(Ücretsiz)

AdWords aracı Google Adwords Keyword Tool, yeni anahtar kelime fırsatları bulmak için kullanılmaktadır. Alaka düzeyi yüksek anahtar kelimelerden oluşan büyük listeler oluşturmanıza izin veren “filtreleme seçenekleri” ve “yalnızca yakından alakalı olanları göster” seçenekleri gibi birçok gizli özellik vardır.

Keyword Machine

(Ücretli & Ücretsiz)

AdWords aracı Keyword Machine, birleştirme kullanarak anahtar kelimeleri birleştirmenize olanak tanır. Ayrıca, son derece alakalı reklam grupları oluşturmak için anahtar kelime gruplandırma ve Google AdWords Editör’le entegre bir reklam üreticisi gibi çeşitli diğer özellikleri vardır.

Kombinator

(Ücretsiz)

AdWords aracı Kombinator, üç anahtar kelime sütununu birleştirmenizi ve daha sonra AdWords hesabınızdaki anahtar kelimeler olarak kullanabileceğiniz farklı kombinasyonların tümünü oluşturmanıza olanak tanır. Olası tüm kombinasyonları elde etmek için renkler ve ebatlarla “elbiseler” gibi farklı köklü kelimeleri çarpabildiğiniz için bu, ticaret kullanıcıları için idealdir.

Ubersuggest

(Ücretsiz)

Ubersuggest, aslında bir ajans olarak kullandığımız başka bir AdWords aracıdır. Google’ın önerdiği tüm farklı anahtar kelimelerin bir listesini çekmenizi sağlar. Örneğin bir anahtar kelime için tüm önerilerin bir listesini çekebiliyorsunuz.

Keyword Tool.io

(Ücretli & Ücretsiz)

AdWords aracı Keyword Tool.io, Ubersuggest’e benzer şekilde çalışır ve insanların Google arama kutusuna yazdıkları anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olur. Anahtar Kelime Aracının ücretsiz sürümü, her arama terimi için 750+ uzun kuyruklu anahtar kelime önerileri üretir.

 

Longtail PRO

(Ücretli & Ücretsiz)

AdWords aracı Longtail PRO binlerce karlı, hedefli anahtar kelimeyi keşfetmenize ve hemen hemen her çalışma için Anahtar Kelime Rekabetçiliğini hesaplamanıza izin verir. Adı belirtildiği gibi, anahtar kelime aracı, anahtar kelimelerin daha uzun sürümlerini bulmaya odaklanır.

Google Trends

(Ücretsiz)

Ücretsiz AdWords aracı Google Trends, etkinliklerini değerlendirmenize olanak tanıyan farklı anahtar kelimelerin arama hacmindeki eğilimleri görmenizi sağlar. Ayrıca, yeni anahtar kelimeler bulabileceğiniz ilgili terimleri gösteren bir bölüm de bulunmaktadır.

KWFinder

(Ücretli)

AdWords aracı KWFinder, yüksek arama hacimleri ve düşük anahtar kelime zorluğu ile nişinizle ilgili uzun kuyruk anahtar kelimeler oluşturmanıza olanak tanır. Bu araç ayrıca, birbirinin yakın varyantları olan anahtar kelimeler için bile kesin arama hacimlerini gösterecektir.

WordTracker

(Ücretli & Ücretsiz)

AdWords aracı WordTracker, belirli bir bölgede 1000’er uzun kuyruk anahtar kelimeleri bulmanızı sağlar. Bu araç, size çok sıkıştırılmış bir anahtar kelime listesi sunmak için Google, Youtube ve Amazon gibi çeşitli kaynaklardan veri çeker.

 

 

 

Market Samurai

(Ücretli & Ücretsiz)

Market Samurai ancak SEO endüstrisinde ağırlıklı olarak Ahrefs anahtar kelime planlayıcısı ve Moz’un anahtar kelime planlayıcısı gibi diğer araçlar gibi etkili bir şekilde yeni PPC anahtar kelimeleri bulmak için de kullanılabilir.

Soovle

(Ücretsiz)

AdWords aracı Soovle, Google’a dayalı önerileri çekmenize izin verdiği şekilde, Ubersuggest’e birçok şekilde benzerdir. Bing, Yahoo, Youtube ve Wikipedia, bir sonraki yazdıracağınızı düşünüyor.

 

SearchMetrics

(Ücretli)

AdWords aracı SearchMetrics, organik arama ve PPC performansı için sıralama, trafik ve dönüşüm verilerini kesin bir karşılaştırma sunar. Organik ve PPC performansını aynı anahtar kelime setiyle karşılaştırarak ve gizli trafiği ve dönüşüm potansiyelini tanımlayarak, arama motoru pazarlama performansı üzerine kapsamlı ve derinlemesine bir bakış sağlar.

Keyword Snatcher

(Ücretli)

AdWords aracı Keywords Snacher, dünyanın herhangi bir şehri için yerel anahtar kelimeleri bulmanıza olanak tanır. Anahtar kelime listenizi yüklerseniz, kapsamlı bir liste sağlamak için bu anahtar kelimeleri seçtiğiniz ülkedeki şehirlerin adlarıyla çarparsınız.

Ahrefs Keyword Explorer

(Ücretli & Ücretsiz)

AdWords aracı Ahrefs Keyword Explorer , SEO’ların sahip olacağı Ahref üyeliğinin bir parçası olarak mevcuttur. Ancak bu araç, AdWords kampanyalarınız için anahtar kelimeler bulmak için çok etkili bir şekilde kullanılabilir. Yakın zamanda güncelledi.

Moz Keyword Tool

(Ücretli & Ücretsiz)

AdWords aracı Moz Keyword Tool, Moz Pro aboneliğinin bir parçasıdır ve dijital pazarlamanın SEO tarafını yönetmek için kullanılır. Bu araç asıl olarak SEO çalışmalarını hedeflemektedir, organik rekabet edebilirlik hakkında bilgi sahibidir. PPC için de etkili olabilir ve kullanılmaktadır.

 

 

Önceki İçerikKanlı Ay Tutulması Nedir?
Sonraki İçerikSinema Filmi “The Equalizer 2 / Adalet 2”
Hanife Çilingiroğlu
Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Çilingiroğlu, Okan Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2005 yılında İngilizce öğretmeni olarak başlamış ve 2007 yılından itibaren AcerPro bünyesinde Satış ve Pazarlama faaliyetlerinden sorumlu üst düzey yöneticiliğini yürütmüştür. 2016-2018 yılları arasında eş zamanlı olarak AcerCrea Sigorta Temalı Dijital reklam ajansını yönetmiştir. 2018 yılı itibarı ile AcerPro’da Bankasurans Direktörü görevini sürdürürken, banka ve sigorta şirketleri kanalında banka sigortacılığı iş hacmini artırmak, yeni teknolojik projeler üretmek üzere konumlanmıştır. Bankalara sunulan omnichannel bankasurans çözümü ile, bankaların tüm sigortacılık faaliyetlerini daha verimli hale getirerek tüm kanallara yayılması, teknolojinin en iyi seviyede kullanılması ve müşterilerin her alanda dijitalleşmesine katkı sağlamak üzere çalışmalar yürütmektedir. Güzel Atlar Diyarı, Kapadokya’dan geldi İstanbul’a. Hayata dair teorileri var. Seviyor, çalışıyor ve yaşıyor, bazen en çok çalışıyor. İnternet dünyasını, yeni gelişmeleri ve teknolojileri takip ediyor. Dijitalleşme ve sosyal medyanın doğru kullanımına dair saatlerce konuşabilir. En çok gülümse(t)meyi sever, bilir ki çoğu zaman bir tebessüm hayat kurtarır. Bitki çayları var bir de, asla vazgeçemez. Hatta son gözdesi; “ballı, tarçınlı ve sütlü yeşilçay” şiddetle tavsiye olunur. Sevgiyle Kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz