Sinema Filmi “Büyük Açılış: MEG Derinlerdeki Dehşet”

0
544

“Spy,” “Furious 7,” “The Expendables” filmlerinden tanıdığımız Jason Statham  ve ödüllü Çinli aktris Li Bingbing (“Transformers: Age of Extinction,” “Forbidden Kingdom,” “The Message”)  Jon Turteltaub (“National Treasure”, “Last Vegas”)’ın yönetmenliğini yaptığı aksiyon, bilim kurgu, gerilim filmi  “Meg Derinlerdeki Dehşet” ile ekranlara geliyor.

Uluslararası araştırma programında görev alan derin sulardaki bir deniz altı mürettebatıyla beraber, nesli tükendiği sanılan, fakat Pasifik okyanusunun en derin noktalarından birisinde tam da karşılarına çıkan devasa bir yaratık tarafından saldırıya uğruyor. Zaman daralırken derin deniz kurtarma uzmanı dalgıç Jonas Taylor (Jason Statham), mürettabatı kurtarmak ve bu tarih öncesinden gelen Megaladon isimli 22 metrelik köpek balığından kurtulmak için, Çin’li deniz bilimci (Winston Chao) tarafından işe alınır.

Kimse hayal bile edemezken yıllar önce Taylor bu ürkütücü yaratıkla karşı karşıya gelmiştir. Şimdi bu gelmiş geçmiş en büyük yırtıcıyla tekrar yüzyüze gelecek ve korkularının önüne geçip hayatını riske atarak kapana kısılmış herkesi kurtarmak için Suyin (L, Bingbing) ile bir takım oluşturacaktır.

Konu Başlıkları

Filmin diğer oyuncuları şöyle sıralanıyor:

Rainn Wilson (Dizi “The Office,” “Super”), Ruby Rose (“xXx: Return of Xander Cage,” Dizi “Orange is the New Black”), Winston Chao (“Skiptrace,” “Kabali”), Page Kennedy (TV’s “Rush Hour”), Jessica McNamee (“The Vow,” Dizi “Sirens”), Ólafur Darri Ólafsson (“The BFG,” Dizi “The Missing”), Robert Taylor (“Focus,” Dizi “Longmire”), Sophia Shuya Cai (“Somewhere Only We Know”), Masi Oka (Dizi “Hawaii Five-0,” “Heroes”) ve Cliff Curtis (“The Dark Horse,” “Risen,” Dizi “Fear the Walking Dead”).

Turteltaub’ın yönetmenliğindeki filmin senaryosu Steve Alten’ın çok satan romanından esinlenilerek Dean Georgaris ve Jon Hoeber & Erich tarafından yazılmıştır. Filmin yapımı Lorenzo di Bonaventura (the “Transformers” filmleri), Belle Avery (“Before the Devil Knows You’re Dead”) ve Colin Wilson’a (“Suicide Squad,” “Avatar”) ait, yönetici yapımcılar Gerald R. Molen, Wei Jang, Randy Greenberg, ve Barrie Osborne, ortak yapımcılar ise Jie Chen, Ming Beaver Kwei ve Chunzi Wang s.

Kamera arkası ekibinde

Oscar adayı görüntü yönetmeni Tom Stern (“Changeling,” “Sully,” “American Sniper,” “The Hunger Games”), Oscar ödüllü yapım tasarımcısı Grant Major (“The Lord of the Rings: The Return of the King,” “X-Men- Apocalypse”), editör Steven Kemper (“Salt,” “Mission: Impossible II,” “Face/Off”) ve Kelly Matsumoto (“Fast and Furious 6”), kostüm tasarımcısı Amanda Neale (“Truth,” “Pete’s Dragon,” “What We Do in the Shadows”) bulunuyor. Filmin müziği ise Harry Gregson-Williams tarafından bestelendi.

Filmin çekimleri Çin ve Yeni Zelanda’da gerçekleşti.

Warner Bros. Pictures ve Gravity Pictures (bir CMC Holdings Şirketi) “Meg Derinlerdeki Dehşet” filmini sunar. Di Bonaventura Pictures, Apelles Entertainment, Maeday Productions, Inc., ve Flagship Entertainment yapımı Beijing Digital Impression (BDI) Film sponsorluğundaki, “Meg Derinlerdeki Dehşet” filminin dağıtımı Çin’de Gravity Pictures diğer bölgelerde ise Warner Bros. Pictures, tarafından gerçekleşecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz