Diriliş Ertuğrul 5. Sezon Başladı

0
143

Diriliş Ertuğrul 5. sezon başladı. Tüm izleyicilerinin sabırsızlıkla beklediği Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni sezonunun ilk bölümünü dizinin yapımcısı, yönetmeni, oyuncular tüm ekip toplanıp birlikte Cemile Sultan konağında izledi.

Oyuncu kadrosu büyük ölçüde değişen dizide, Kayılar Ertuğrul Bey öncülüğünde Söğüt’e yerleşmiş ve dizi 10 yıl sonrasında devam etmektedir.

İlker Aksum, Hande Soral, Armağan Oğuz, Ünal Silver, Kimya Gökçe Aytaç, Enis Yıldız, Eser Karabil ve Kayra Şenocak yeni sezon kadrosuna dahil oldu.

Ertuğrul bu geçen zaman boyunca evlenmemiş ve oğullarını bizzat kendisi büyütüp yetiştirmiştir. Bu sezon babalık vasfı daha ön plana çıkıyor.

Bizi Neler Bekliyor?

Ertuğrul Bey Kayı obasını, Söğüt’e taşımış burayı yurt tutmuş ve Söğüt’te yer alan müslim ve gayrimüslim ahalinin güvenini kazanarak onları ihya etmişti. Bu esnada Selçuklu Devleti, Kösedağ Savaşı’nda Moğollar’a yenişmiş ve devlet Moğol tahakkümü altına girmiştir.

Ertuğrul’un Söğüt’teki gücü Moğolları rahatsız eder ve Selçuklu vezirlerini kullanarak, Ertuğrul’un görevi olan Söğüt’te vergi toplama vazifesini başka bir obaya verir. Oba’nın beyi kızını casusluk yapması için Söğüt’e gönderir bu esnada tesadüfen Osman’ı kurtaran kız Kayı Obası’na gelir. Olaylar bunda sonra başlar.

Söğüt’ün Türkler tarafından ihya edilmesini kabullenemeyen ve Söğüt’ü Ertuğrul’un elinden almak isteyen gizli bir örgüt ortaya çıkar. Bu örgütün lideri, farklı bir kılıkta Ertuğrul Bey’in en yakınlarına kadar sızmayı başarmıştır. Adamlarını da farklı kimliklerle Söğüt’ün her tarafına yerleştirmiştir. Ertuğrul Bey’in gücünün daha fazla yükselmesini istemeyen bu örgüt, her koldan gizli faaliyetlerle Ertuğrul’a saldırmaya başlar.

Bir tarafta devletin tahakküm altında olması, bir tarafta Moğol baskıları, bir tarafta da bunları fırsat bilen gizli örgütün Söğüt’ü Türklerden almak için harekete geçmesi, Ertuğrul’u büyük bir kıskacın içine sokacaktır.

Altın Yay ve Üç Gümüş Ok

Oğuz atanın emaneti olan bu altın yay ve üç gümüş ok bundan sonra senin soyuna emanettir.

Cihanı baştan başa kaplayan bu altın yay ve 3 gümüş ok gibi bizim de hedefimiz daha çok denize daha çok ırmağa ulaşmaktır. Taa ki Kızıl Elma’ya ulaşıncaya dek!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz