FBI Özel Ajanı Olabilir misin?

1
171

FBI özel ajanı, girmesi en zor mesleklerden biri. İstatistiklere göre, başvuranların %5’inden azı kabul ediliyor. Bir dizi soruyu cevaplamak, adayın yaratıcı düşünme ve mantık temelli akıl yürütme becerilerini geliştirmek için doğal bir potansiyeli olup olmadığını gösteriyor. Bakalım testi 5’te 5 bilen birkaç kişiden biri olabilecek misin?

Aşağıdaki 5 vakayı çözerek kendinizi FBI özel ajanı gibi hissetmenizi sağlamak istiyoruz 🙂

Konu Başlıkları

1. Gerçek Anne Hangisi?

Gerçek Anne Hangisi?

İlk test. Resme bak.

Bir odada zeminde oturan iki kadın var, yerde küçük bir çocuk oynuyor. Görüntüyü iyi incele.

Soru: Sence çocuğun gerçek annesi kimdir?

FBI Özel Ajanı Testi

Cevap: Çocuğun annesi soldaki kadın. Bacakları çocuğa doğru bakacak şekilde oturuyor.

  • Bu pozisyon, bir annenin çocuğunu koruma arzusunu yansıtır.
  • Soldaki kadının duruşu koruyucu, hafifçe öne eğilmiş halde.
  • Küçük çocukların oyun oynarken veya bir tür etkinlik yaparken, eğer annesi etraftaysa, onunla yüz yüze olmaları gayet doğaldır.

2. Zehirli İlaç Hangisi?

Zehirli İlaç Hangisi?

Bir seri katil insanları kaçırıyor ve iki ilaçtan birini almalarını sağlıyor. Bu ilaçlardan biri zararsız, diğeri zehirli. Bir kurban hangi ilaçtan aldıysa, seri katil diğerini alıyor. Her seferinde, kurbanlar ölüyor ve seri katil kurtuluyor.

Soru: Katil her zaman zararsız olan ilacı nasıl alıyor?

FBI Özel Ajanı Testi

Cevap: Her iki ilaç ta zararsız. Zehir kurbanların içtiği suyun içinde.

3. Zehirli İçki Hangisi?

Bir erkek ve bir kadın akşam yemeği için bir restorana gidiyor. Ana yemeği beklerken 5 buzlu içki ısmarlıyor çünkü hava çok sıcak. Kadın bir kerede 4 tanesini içerken, adam sadece bir tanesini içiyor. Bir süre sonra adam hastalanıp ölüyor. Doktorlar tüm içkilerin zehirli olduğunu söylüyor.

Soru: Adam ölmesine rağmen neden kadın halen hayatta? Tekrar dikkatlice okuyunuz.

FBI Özel Ajanı Testi

Cevap: Zehir buzun içinde. Kadın çabuk içtiği için buz erimiyor. Adam yavaşça içtiği için buz eriyor ve zehir içkiye geçiyor.

4. İntihar Mesajı

İntihar Mesajı

Bir sahne hayal et. Bir adam ölü bulunuyor, elinde bir tabanca ve yanında bir kaset kaydedici var. Dedektif “Oynat” düğmesine basıyor ve mesajı dinliyor, “Bu hayattan bıktım, acımı ve ıstırabımı durdurmaya karar verdim” diyor ve ardından bir atış sesi geliyor. Her nasılsa, dedektif intihar olduğuna inanmıyor.

Soru: Dedektif neden bunun bir cinayet olduğunu düşünüyor?

FBI Özel Ajanı Testi

Cevap: Adam kendini öldürürse kaseti başa nasıl sarabilir?

5. Noel Gizemi

Noel Gizemi

Noel tatili sırasında bir dedektif görevdeydi, 25 Aralık sabahı bir çağrıya başlıyor. Kapı zilini çalıyor ve bir dakika sonra uykulu ev sahibi kapıyı açıyor. Dedektif, “Komşunuz dün Noel arefesinde bir parti için evinize geldiğini ve o buradayken sizin onun evine girip bazı değerli eşyaları çaldığınızı söyledi.”

Ev sahibi: “Bu doğru değil. Ailemiz Noel arefesini arkadaşlarımızın evinde kutladı. Noel ağacımızı süslemek için bile çok az zamanımız oldu.”

Dedektif: “Endişeye gerek yok. Komşunuzun bir yalancı olduğu benim için çok açık. ”

Soru: Dedektif bunu nasıl biliyor?

FBI Özel Ajanı Testi

Cevap: Noel ağacı ışıkları fişe takılı değil ve bir ampul eksik, ve bu şekilde çalışmaz. Dedektif için ev sahibinin doğruyu söylediği açıktı. Ağacı öyle aceleyle süsledi ki, ışıkların çalışıp çalışmadığını dahi kontrol etmemişti.

Doğru tahmin edebildiniz mi? Sonuçlarınızı yorumda yazar mısınız? Bakalım hepsini bilen çıkacak mı? FBI özel ajanı olabilecek kimse var mı aranızda?

Teşekkürler Brightside

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz