Yaşamı Ertelemeden, Gülümsemek Adına..

4
1848

Neden hep erteledik yaşamayı? Neden gülümsemek çok kolayken, mutluluk fırsatlarımızı hep yarına bıraktık? Bu kadar mı eminiz yarından, yarının getireceklerinden?

Herbirimiz belli süreler için ziyaret ediyoruz bu yaşamı. Sonsuza kadar değil, sadece nefesimiz bitene kadar buradayız ve bilmiyoruz kim ne kadar kalacak. Ama öyle eminiz ki gitme vaktinin uzak olduğundan bir cesaret, yarına bırakıyoruz herşeyi..

Kimi zaman olmadık basit olaylarda takılıp kalıyoruz, kahroluyoruz.

Duygularımızı kendi içimizde yaşıyoruz nedense. Nefretimizi kusuyoruz belki ama sevgimizi saklıyoruz kendimize. “Nede olsa biliyor değil mi?”

Hayır bilmiyor. Bilse de duymak istiyor, neden yarım yaşıyoruz ki mutluluklarımızı. Sevgi paylaştıkça sarar etrafımızı, gülücükler kahkahaya dönüşür paylaşılınca.

Ya çok benciliz ya çok eminiz yarından ya da cesaretimiz yok yaşamaya.

Yaşamak özen ister emek ister. Küçük sarsıntılardan yıkılmak en büyük cesaretsizliktir. Hayata tutunmak gerek sıkı sıkıya. Gülümsemek, koca bir gülümseme fırlatmak yaşadıklarımıza ve yaşayacaklarımıza. Özümsemek lazım aldığımız her bir nefesi.

Hayatı kaçırmayalım.

Gülümseyelim 🙂

Arşivden daha önce karaladıklarımı çıkarıyorum. Yazı Tarihi: 08.08.06 Cuma

Önceki İçerikÇiğ Börek (Çibörek) Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikHer Şey Bir Web Sitesi ile Başlayacak..
Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Çilingiroğlu, Okan Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2005 yılında İngilizce öğretmeni olarak başlamış ve 2007 yılından itibaren AcerPro bünyesinde Satış ve Pazarlama faaliyetlerinden sorumlu üst düzey yöneticiliğini yürütmüştür. 2016-2018 yılları arasında eş zamanlı olarak AcerCrea Sigorta Temalı Dijital reklam ajansını yönetmiştir. 2018 yılı itibarı ile AcerPro’da Bankasurans Direktörü görevini sürdürürken, banka ve sigorta şirketleri kanalında banka sigortacılığı iş hacmini artırmak, yeni teknolojik projeler üretmek üzere konumlanmıştır. Bankalara sunulan omnichannel bankasurans çözümü ile, bankaların tüm sigortacılık faaliyetlerini daha verimli hale getirerek tüm kanallara yayılması, teknolojinin en iyi seviyede kullanılması ve müşterilerin her alanda dijitalleşmesine katkı sağlamak üzere çalışmalar yürütmektedir. Güzel Atlar Diyarı, Kapadokya’dan geldi İstanbul’a. Hayata dair teorileri var. Seviyor, çalışıyor ve yaşıyor, bazen en çok çalışıyor. İnternet dünyasını, yeni gelişmeleri ve teknolojileri takip ediyor. Dijitalleşme ve sosyal medyanın doğru kullanımına dair saatlerce konuşabilir. En çok gülümse(t)meyi sever, bilir ki çoğu zaman bir tebessüm hayat kurtarır. Bitki çayları var bir de, asla vazgeçemez. Hatta son gözdesi; “ballı, tarçınlı ve sütlü yeşilçay” şiddetle tavsiye olunur. Sevgiyle Kalın.

4 Yorum

  1. Teşekkür ederim.. Birazoku.com ile çok değerli bir sosyal sorumluluk üstleniyorsunuz aslında.. Keşke biraz daha okusak..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz