Bir Şifa Kaynağı Zencefilli Limonlu Bal…

0
273

Merhaba sevgili dostlar,

Bu hafta sizlerle buluşmak için aramıza küçük bir grip enfeksiyonu girdi. Blogda küçük bir yemek tarifi paylaşmayı düşünmüşken bu hastalık beni eski paylaşımlarıma götürdü ve henüz tanışmayanlar için zencefilli limonlu bal karışımını yazmak istedim.

Kış aylarında grip olmayanımız yoktur sanırım. Mesela bende önce boğaz ağrısı ya da acısı ile başlar. O zaman anlarım hasta olmaya başladığımı. Çok uzun zamandır ilaç kullanmadan yasamaya çalışıyorum. Eskiden eften püften ağrılar için ilaç kullanır hızlıca iyileşmeye çalışırdım. Şimdilerde ise ilaç kullanmak yerine doğal yollarla nasıl iyileşebilirim bunları araştırıyorum.

Anne olunca ve emzirmeye devam edince ilaçsız yaşam doğal hale geliyor hayatınızda. Bu da kendinizi daha sağlıklı hissetmenizi sağlıyor.

Bu sene 33 yıllık yaşantımın hiç yaşamadığım kadar ağır giribal enfeksiyonunu geçirdim. Emzirdiğim halde güvenli kategoride doktor tavsiyesi ile ilaç almak zorunda kaldım. Almak zorundaydım çünkü küçük oğlumun bana ihtiyacı var. Bu yüzden bilimin önerilerine de kulak tıkadığımız yada görmezden geldiğimiz düşünülmesin lütfen 🙂

Ama ağır olmayan vakalar için daha önce de bir kaç kez bu karışımla yendiğim hastalık için #zencefillilimonlubal karışımının tarifini vermek istiyorum. Yaz sonunda taze zencefil bulduğum ilk vakit  bunu hazırlar ve kış aylarında lazım olur diye dolapta muhafaza ederim.

Boğaz ağrısı ve öksürük için  #zencefillimonbal karışımı. Yetişkinler için birebir olan bu karışım, içerisinde bal olduğu için 2 yaşından küçük çocuklara önerilmiyor.  2 yaşından büyük çocuklarınız için de alerji durumunu göz önünde bulundurarak doktorunuza danışmanızı ve öyle kullanmanızı öneririm. Malum küçüklerin bağışılık sistemi tam olarak gelişmediğinden olumlu etki göstermeyebilir.

Tarifi için;
  • 3 ince kıyılmış zencefil
  • 1 küçük doğranmış limon
  • Kavanoz dolana kadar hakiki bal

Mutlaka sizde deneyin, hem kolay, hem doğal bir ilaç. Hepimize şifa olsun…

#dogalsifa #zencefillimonbal #organikyasam #yamanligunler #instagramdatakipetmeyiunutmayin

[zombify_post]

Önceki İçerikİşletmenin Nakit Akışını Yükseltmek için Crowdfunding (Kitlesel Fonlama) Kullanmalı mı?
Sonraki İçerikTomb Raider
Funda Çakar Deniz/ 1984 İstanbul doğumluyum. Evliyim ve #yamanikonun annesiyim. Liseyi Hacı Sabancı Anadolu Lisesinde okuduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden 2016 yılında mezun oldum. Sömestr tatilinde tanıştığım sigortacılık mesleğine gönül verdim ve uzun yıllardır bu sektörde devam ediyorum. Aslen pazarlamacı olmakla birlikte son birkaç yıldır reklam ve iletişim alanlarında da çalışma fırsatı buldum. Yazmayı hep seven biri oldum, şimdilerde ise #yamanligunler #instagram hesabım ile minik oğlum Yaman sayesinde anne-çocuk yazıları, bebek gelişimi ve beslenmesi üzerine bildiklerimi ve annelik sürecinde öğrendiklerimi hesabımdan dostlarımla buluşturuyorum. Aynı zamanda organik ve doğal yaşam bağımlısıyım. Bu yüzden şimdilerde her şeyin özünü yitirdiğini düşündüğüm için bazı şeyleri kendi ellerimle yapmayı ve tariflerini paylaşmayı kendime görev edendim. Bedenim ve ruhum el verdiği sürece paylaşmaya devam edeceğim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz