Vlogger Logan Paul Son Videosu ile Büyük Tepki Aldı!

0
327

Amerikalı ünlü Vlogger Logan Paul, skandal paylaşımı ile herkesin tepkisini çekti. Vine videoları çekerek ünlenen ve YouTube kanalı üzerinden yayınladığı videoları ile milyonlarca takipçiye erişen Logan Paul, kendini ağaca asarak intihar eden birinin görüntülerini paylaşarak alaycı tavırlar ile yaptığı yorumlar çok sayıda takipçisi tarafından görüntülendi. Üstelik trend topic olan bu video takipçilerinden çok fazla kişiye erişti.

22 yaşındaki Vlogger Paul, arkadaşları ile birlikte Fuji Dağı eteklerinde yer alan, “İntihar Ormanı” diye bilinen Aokigahara Ormanı‘nı gezmeye gitti.  Aokigahara, Japonya’da gençlerin intihar etmek için gittiği lanetli diye tabir edilen bir orman.

Ormanda intihar etmiş birinin cesedi ile karşılaştılar, bu durum hepsini şaşırtsa da ağaca asılı olan cansız bedenin yanına yaklaşıp çekimi sürdürürken yorum yapmaya devam ettiler. Çekim yaparken cesedin yüzünü buğulandırdılar fakat yine de yüzde yer alan morluklar ve diğer detaylar göründü.

Video çekerken, kendisi ile birlikte olan arkadaşlarından birisi kendini kötü hissediyor ve bunun üzerine Paul; “Ne yani, daha önce hiç ölü birisinin yanında durmadın mı?” diye dalga geçerek, gülüyor.

“Depresyon ve ruhsal bozukluklar bir şaka değil” şeklinde sosyal mesaj vererek üzüldüğünü söyleyen Paul, sosyal medya üzerinden eleştirilerilerin odağı oldu.  Bazıları izleyicilerini intihar konusuna odakladığını söylerken bazıları ise takipçi sayısını artırmaya çalıştığını iddia etti.

YouTube’da yayınlanan ve çok tepki aldığı için aynı gün kaldırılan video için takipçilerin büyük tepkilerinin ardından Logan Paul Twitter üzerinden, takipçilerine mesaj vererek, yayınladığı video için özür diledi ve şok olduğu için yanlış davrandığını söyledi.

Paul’un mesajı:

 

“Bu benim için bir ilk. Daha önce böyle bir eleştiriyle karşılaşmadım çünkü daha önce böyle bir hata yapmadım. İyi insanlarla çevrili olduğuma ve iyi kararlar aldığımıza inanıyorum ama yine de bir insanım. Yanılabilirim.

Bunu görüntüleme almak için yapmadım. Görüntüleme alıyorum. Bunu yaptım çünkü internette olumlu bir dalga etkisi yaratabileceğimi düşündüm, ancak bir olumsuzluk musonuna dönüştü. Böyle bir niyetim asla yoktu. İntihar ve intihar konusundaki bilinçlendirmeyi bir süre planladım. ‘Bu video bir hayattı kurtarırsa buna değecek’ diye düşündüm. Şok beni yanılttı. Hala şoktayım. Bu işi her gün yapıyorum. Son 460 günü aşkındır her gün 15 dakikalık bir TV şovu yapıyorum Ve sık sık, elimde olan büyük bir gücün ne kadar büyük bir sorumluluğu olduğunu hatırlıyorum. Hayatımda ilk kez gücü yanlış kullandığımı söylemekten üzgünüm. Bir daha olmayacak. Herkesi seviyorum. İnsanlara inanıyorum.” 

Logan Paul sosyal medya üzerinden yayınladığı videolar ile yaklaşık 14 milyon dolar kadar kazandı. Paul YouTube üzerinden 1 milyon takipçiye ulaşan ilk kanal oldu. Sadece Youtube değil aynı zamanda Facebook ve Instagram hesaplarından yapacağı paylaşımlarda da her post başına ortalama 100.000 kadar dolar kazanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz