Adwords için Analytics Araçları

5
213

Big data, herhangi bir web sitesinin trafiğini, müşteri davranışını ve dönüşüm verilerini analiz etmenizi sağlayan Analytics araçlarını listeledik.

Konu Başlıkları

Google Analytics

(Ücretsiz)

Google Analytics, ziyaretçi metriklerini izlemenize ve AdWords’le entegre olmanıza izin veren Google’ın ücretsiz analitik araçlarıdır. Ayrıca, 3. taraf çağrı izleme ve analiz yazılımlarını AdWords’le bağlamanıza izin vermek için bir ağ geçidi olarak da kullanılabilir.

Adometry

(Ücretli)

Adoometry, fikirleri açığa çıkarmaya, müşteri yolculuğunda gerçek bir etki yaratmanıza ve yatırım getirinizi artırmanıza olanak tanıyan Google’ın ilişkilendirme çözümüdür. Bu AdWords aracı, pazarlamacının tüm çabalarına yönelik oldukça doğru bir model oluşturmanıza olanak tanır; böylece, PPC pazarlamanızın YG’sini doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz.

 

 

Google 360 Analytics

(Ücretli)

Google Analytics 360 Suite bugünün karmaşık müşteri yolculuğunun birçok dokunmatik noktasından veri toplar. Daha sonra kurumunuzun pazarlamanızı ölçmesini ve pazarın etkisini artırmasını sağlamak için derin analizler kullanır.

 

 

Kissmetrics

(Ücretli)

Kissmetrics, web sitenizden satın alıp almadan önce ve sonrasında kullanıcıların katılımı ve alışkanlıkları hakkında bilgi vererek, müşteri kazanımı ve müşteri edinme konularında size yardımcı olacak bir müşteri web analitiği aracı olduğunu iddia ediyor. Azami karlar için açılış sayfalarınızı ayarlamak ve optimize etmek için size yeterli bilgi vererek, farklı düzenleri ve dönüşüm hunilerini test etmenize olanak tanır.

 

 

Coremetrics (IMB Customer Analytics)

(Ücretli)

Coremetrics artık IBM’in müşteri ve web istihbarat platformunun bir parçasını oluşturuyor. Bu AdWords aracı, e-ticaret kullanıcıları için uygundur, çünkü terk edilmiş ürün bedeli, satın alınan ürünler ve diğer istatistikler hakkında kapsamlı veriler sunmaktadır.

 

 

Crazy Egg

(Ücretli)

Crazy Egg‘in ısı haritası ve kaydırma haritası raporları, ziyaretçilerin web sitenizle nasıl etkileşim kurduğunu anlamanıza yardımcı olur; böylece YG’nizi artırabilirsiniz. Dönüşüm oranınızı artırmak ve PPC ziyaretçilerinizin açılış sayfalarınızla nasıl etkileşim kurduğunu görmek için bu AdWords aracını kullanabilirsiniz.

 

 

Webtrends

(Ücretli)

Webtrends, ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize bağlı olarak birkaç farklı çözüm ile birlikte gelir. Sevdikleri veya beğenmediği, coğrafi konumu ile AdWords kamplarınızı optimize edebileceğiniz gibi derinlemesine gelişmiş bilgiler verir.

 

 

 

Adobe Web Analytics

(Ücretli)

AdWords aracı Adobe Web Analytics, tüm pazarlama kanallarınıza gerçek zamanlı analitik ve ayrıntılı segmentasyon uygulamak için izin verir. Bunu, işletmeniz için yüksek değerli kitleleri keşfetmek ve müşteri istihbaratını güçlendirmek için kullanın.

 

 

Jumpshot Analytics

(Ücretli)

AdWords aracı Jumpshot Analytics, büyük veri sağlar ve gelişmiş pazarlama analizi platformu, herhangi bir web sitesinin trafiğini, müşteri davranışını ve dönüşüm verilerini analiz etmenizi sağlar.

Önceki İçerikBankasurans 4.0 ile Dijital Dönüşüm Başladı
Sonraki İçerikGoogle News Yeni Tasarımı Görücüye Çıktı
Hanife Çilingiroğlu
Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Çilingiroğlu, Okan Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2005 yılında İngilizce öğretmeni olarak başlamış ve 2007 yılından itibaren AcerPro bünyesinde Satış ve Pazarlama faaliyetlerinden sorumlu üst düzey yöneticiliğini yürütmüştür. 2016-2018 yılları arasında eş zamanlı olarak AcerCrea Sigorta Temalı Dijital reklam ajansını yönetmiştir. 2018 yılı itibarı ile AcerPro’da Bankasurans Direktörü görevini sürdürürken, banka ve sigorta şirketleri kanalında banka sigortacılığı iş hacmini artırmak, yeni teknolojik projeler üretmek üzere konumlanmıştır. Bankalara sunulan omnichannel bankasurans çözümü ile, bankaların tüm sigortacılık faaliyetlerini daha verimli hale getirerek tüm kanallara yayılması, teknolojinin en iyi seviyede kullanılması ve müşterilerin her alanda dijitalleşmesine katkı sağlamak üzere çalışmalar yürütmektedir. Güzel Atlar Diyarı, Kapadokya’dan geldi İstanbul’a. Hayata dair teorileri var. Seviyor, çalışıyor ve yaşıyor, bazen en çok çalışıyor. İnternet dünyasını, yeni gelişmeleri ve teknolojileri takip ediyor. Dijitalleşme ve sosyal medyanın doğru kullanımına dair saatlerce konuşabilir. En çok gülümse(t)meyi sever, bilir ki çoğu zaman bir tebessüm hayat kurtarır. Bitki çayları var bir de, asla vazgeçemez. Hatta son gözdesi; “ballı, tarçınlı ve sütlü yeşilçay” şiddetle tavsiye olunur. Sevgiyle Kalın.

5 Yorum

 1. Analytics kullanıyorum, yaptığım projeleri oradan izliyorum ama hangi kelimeden arayarak geldiğini göremiyorum. Ben mi bulamadım acaba? Birde bildiğiniz ve önerebileceğiniz analytics eğitimi var mı?

  • Serhat Bey Merhaba, Google Analytics artık kelime bazlı bilgi artık vermiyor, onun yerine web master tool üzerinden kelime bazlı arama analizini ölçebilirsiniz.
   Ayrıca Adwords reklamı veriyorsanız, analytics hesabınız ile de bağlamışsınızdır muhtemelen, oradan da rapor görebilirsiniz.

   Kolay Gelsin

  • Ahmet Bey Merhaba, Her bir uygulamanın web sitesi linkini özellikle ekledim. Fiyatlarına kendi web sitelerinden erişebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz