Adwords Raporlama Araçları

0
403

En çok kullanılan Adwords raporlama araçlarını ücretli ve ücretsiz olarak sıraladık.  Bazılarında Adwords ile birlikte Analytics, Facebook, Twitter, Bing gibi pek çok kanaldan data çekip raporlayabilirsiniz.

Konu Başlıkları

NinjaCat

(Ücretli)

NinjaCat, öncelikle PPC yönetim ajanslarının kullanımı için oluşturulmuş bir raporlama aracıdır.
Müşteri raporu oluşturup bütçeleri izlemenizi sağlar. NinjaCat, çok hızlı ve son derece özelleştirilebilir olması ile tanınıyor.

 

Swydo

(Ücretli & Ücretsiz)

Swydo, müşterileriniz için yeni raporlar oluşturmanızı sağlayan, kolay ve anlaşılır, adwords ve analytics raporlamaları sağlar. Hesabınızda nelerin iyi gittiği ya da sorunlu olduğunu gösteren kolay KPI göstergelerini de beraberinde sunar.

 

 

Measureful

(Ücretli)

Measureful, Analytic, Facebook, Twitter gibi çeşitli kaynaklardan raporlar çizmenizi sağlayan bir raporlama aracıdır. Bu araç sayesinde otomatik raporlar oluşturup müşterilere gönderebilirsiniz. Ayrıca Measureful akıllı raporlama aracı, eğilimleri tanımlamanızı ve rapor çizmenizi sağlayan faydalı bir özelliktir.

 

 

 

Reportgarden

(Ücretli)

Reportgarden, müşteri raporlamasının çoğunda kullanılan bir araçtır. Çok yönlüdür ve istediğimiz her şeyi gösterecek şekilde uyarlanabilir. White label olma özelliği, ajanslar için de kullanılabilir olmasını sağlamaktadır.

ReportingNinja

(Ücretli)

ReportNinja, raporlar ve gösterge panoları oluşturmanıza izin veren bir araçtır. Ayrıca, müşteriye bir raporu haftalık olarak veya günlük taleplerini derinleştirerek gönderebilmeniz için rapor zamanlaması gibi özellikleri vardır ve white label raporları ve gösterge tabloları oluşturmak için bir white label portalı vardır.

Jimmydata

(Ücretli)

Jimmydata, Adwords, Bing ve Analytic verilerin raporlarını oluşturmanıza izin veriyor ve 6000’den fazla reklamveren tarafından güvenilip kullanılıyor. Sunulan sürükle ve bırak rapor editörü çok etkilidir ve istediğiniz hemen hemen tüm verileri gösteren özelleştirilmiş AdWords raporları oluşturmanızı sağlar.

 

 

 

Supermetrics

(Ücretli & Ücretsiz)

AdWords Aracı Supermetrics, Google sayfalarında birkaç farklı rapor oluşturmanıza olanak tanıyan bir şablon kütüphanesi. Onların dikkat çekici şablonlarından bazıları, müşteri bütçelerini izlemenize, yıl karşılaştırmalarında yıllar yapmanıza, etiketlere ve aylık PPC raporlarına dayalı olarak test reklamları bölmesine olanak tanır.

 

 

 

TapClicks

(Ücretli & Ücretsiz)

AdWords Aracı TapClicks, tüm büyük arama motorları, arama izleme platformları ve üçüncü taraf analiz platformları dahil olmak üzere 150’den fazla farklı yerden veri çekmenizi sağlayan en iyi entegrasyon listelerinden birine sahiptir. Çok fazla veri kaynağınız varsa, bu çözüm sizin için ideal olabilir.

 

 

 

 

 

ReportDash

(Ücretli)

ReportDash özel alan entegrasyonuna izin vererek kendi istemci portalınızı oluşturmanızı sağlar. Temel özellikleri arasında birden fazla rapor dışa aktarma biçimi, zamanlanmış raporlar, özel rapor şablonları ve ayrıca özel gösterge tablosu şablonları bulunur.

 

 

Shape

(Ücretli)

AdWords Aracı Shape, yalnızca raporlamanın ötesine geçmenizi sağlar ve bütçe ilerleme hızı ve bütçe bağlantısı gibi diğer özellikleri içerir. Bu yazılımın diğer raporlama çözümlerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri, Adwords ve Bing hesaplarını tek bir yerden silmenize olanak sağlayan uyarı sistemidir.

 

 

 

 

Quantify

(Ücretli & Ücretsiz)

Quantify, ajans pazarına yönelik başka bir AdWords aracıdır. Çözüm, büyük arama motorları, analitik platformları ve arama izleme sağlayıcıları ile entegrasyon sunar; böylece müşterilerin tüm PPC etkinliklerine bakan çok detaylı raporlar oluşturabilirsiniz.

 

 

 

Raventools

(Ücretli)

AdWords aracı Raventools, kolay bir kullanıcı arabiriminde tek bir çatı altında en iyi anahtar kelime araştırma ve bağlantı oluşturma araçlarını getiriyor. Raven’ın ilan ettiği en önemli satış noktaları, raporlarının harika tasarımı ve kolay rapor zamanlamasının müşterilerin raporlamasını otomatikleştirmesine olanak tanıdığı gerçeğidir.

Önceki İçerikDinleme Becerileri
Sonraki İçerikİngilizce Eğitimi İsteyenlere Çözüm, English Time
Hanife Çilingiroğlu
Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Çilingiroğlu, Okan Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2005 yılında İngilizce öğretmeni olarak başlamış ve 2007 yılından itibaren AcerPro bünyesinde Satış ve Pazarlama faaliyetlerinden sorumlu üst düzey yöneticiliğini yürütmüştür. 2016-2018 yılları arasında eş zamanlı olarak AcerCrea Sigorta Temalı Dijital reklam ajansını yönetmiştir. 2018 yılı itibarı ile AcerPro’da Bankasurans Direktörü görevini sürdürürken, banka ve sigorta şirketleri kanalında banka sigortacılığı iş hacmini artırmak, yeni teknolojik projeler üretmek üzere konumlanmıştır. Bankalara sunulan omnichannel bankasurans çözümü ile, bankaların tüm sigortacılık faaliyetlerini daha verimli hale getirerek tüm kanallara yayılması, teknolojinin en iyi seviyede kullanılması ve müşterilerin her alanda dijitalleşmesine katkı sağlamak üzere çalışmalar yürütmektedir. Güzel Atlar Diyarı, Kapadokya’dan geldi İstanbul’a. Hayata dair teorileri var. Seviyor, çalışıyor ve yaşıyor, bazen en çok çalışıyor. İnternet dünyasını, yeni gelişmeleri ve teknolojileri takip ediyor. Dijitalleşme ve sosyal medyanın doğru kullanımına dair saatlerce konuşabilir. En çok gülümse(t)meyi sever, bilir ki çoğu zaman bir tebessüm hayat kurtarır. Bitki çayları var bir de, asla vazgeçemez. Hatta son gözdesi; “ballı, tarçınlı ve sütlü yeşilçay” şiddetle tavsiye olunur. Sevgiyle Kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz