Artık kestane satıyor

0
1335

Adı “Mısırcı” idi haftalar boyunca.. Etrafımdaki herkes onu gıyabında tanıdı. Lezzetli mısır seçimi, hitab tarzı, işini önemsemesi, ve iletişim becerisi ile sohbetlerimize hatta yazılarıma konu oldu.. (İlk izlenimlerimi Bir Mısırcı’dan Satış Dersi isimli yazımda anlattım.)

Kışın yaklaşması ve havanın soğuması ile birlikte artık Mısır yerine Kestane yapmaya başladı.

Yine toplantı öncesi geçtim tezgahın yanından, “Hoşgeldiniz, nasılsınız?” diye karşıladı. Kestane ikram etti, yine aynı ihtimam, aynı temizlik ve aynı nezaket..

Fotoğrafını çektim, yazıya anlam katsın istedim.

Teşekkür ettim ona, tavrından dolayı, o esnada orada bulunan, emekli öğretmen olduğunu öğrendiğim,  başka bir müdavim, benim söylediklerimi teyid etti. Özellikle insan ilişkilerindeki başarısızlığın son safhalara ulaştığı günümüzde, böyle  değerlerin nasıl önemli olduğu üzerine oldu küçük sohbetimiz. Benden daha uzun zamandır tanıyormuş onu. Hep aynı nezaket..

Hayatımızın daha kaliteli olması, insan ilişkilerinin bir nebze daha kıvamında ve keyifli olması için biraz özen göstermeliyiz. Karşımızdakine ve dolayısı ile kendimize saygı duymaktan geçiyor asıl mesele..

Aslında iyi ve saygılı olmak daha kolay!  Neden zorlanalım ve kötü olalım ki? 

Önceki İçerikBir Mısırcıdan Satış Dersi
Sonraki İçerikYaşamdan İnce İnce, Sevgi
Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Çilingiroğlu, Okan Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2005 yılında İngilizce öğretmeni olarak başlamış ve 2007 yılından itibaren AcerPro bünyesinde Satış ve Pazarlama faaliyetlerinden sorumlu üst düzey yöneticiliğini yürütmüştür. 2016-2018 yılları arasında eş zamanlı olarak AcerCrea Sigorta Temalı Dijital reklam ajansını yönetmiştir. 2018 yılı itibarı ile AcerPro’da Bankasurans Direktörü görevini sürdürürken, banka ve sigorta şirketleri kanalında banka sigortacılığı iş hacmini artırmak, yeni teknolojik projeler üretmek üzere konumlanmıştır. Bankalara sunulan omnichannel bankasurans çözümü ile, bankaların tüm sigortacılık faaliyetlerini daha verimli hale getirerek tüm kanallara yayılması, teknolojinin en iyi seviyede kullanılması ve müşterilerin her alanda dijitalleşmesine katkı sağlamak üzere çalışmalar yürütmektedir. Güzel Atlar Diyarı, Kapadokya’dan geldi İstanbul’a. Hayata dair teorileri var. Seviyor, çalışıyor ve yaşıyor, bazen en çok çalışıyor. İnternet dünyasını, yeni gelişmeleri ve teknolojileri takip ediyor. Dijitalleşme ve sosyal medyanın doğru kullanımına dair saatlerce konuşabilir. En çok gülümse(t)meyi sever, bilir ki çoğu zaman bir tebessüm hayat kurtarır. Bitki çayları var bir de, asla vazgeçemez. Hatta son gözdesi; “ballı, tarçınlı ve sütlü yeşilçay” şiddetle tavsiye olunur. Sevgiyle Kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz