SnapMail

0
41

SnapMail, kullanıcıların kendi kendilerini imha eden e-postaları göndermelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Snapchat taklitçileri çok sayıda vardır ancak bunlardan hiçbiri SnapMail kadar sorunsuz çalışmamaktadır.

SnapMail, bir Google Chrome uzantısıdır ve Gmail ile birlikte çalışır. Bu uzantıyı kurduğunuz zaman Gmail’de “gönderme” düğmesinin hemen yanına “SnapMail” düğmesini koyar; böylece normal iletilerinizi gizli tebliğlere kolayca çevirebilirsiniz. İstanbul merkezli tasarımcı Ahmet Sülek ve işbirlikçi düşünce kuruluşu Panda Network üyeleri tarafından hafta sonu projesi olarak kuruldu. Sülek, Daily Dot’a ürünün başlangıçta e-postayla şifreleri güvenli ve kolay bir şekilde paylaşmak için yapıldığını söyledi.

AHMET SÜLEK

SnapMail, mesajları AES algoritması kullanarak şifrelemek ve daha sonra bu mesajları SnapMail’in sunucularında depolama yoluyla çalışır. Alıcı bağlantıyı tıkladığında, sonsuza dek kaybolmadan önce gönderen kişinin görüşlerini görüntülemek için 60 saniyesi vardır.

Sülek, “Yerel bir mobil ve Mac uygulaması üzerinde çalışmaya başladık ve bunun  yetişkinler için Snapchat olabileceğine inanıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz