Uçan Araba PAL-V Liberty Satışa Çıktı

0
157

PAL-V Liberty dünyanın ilk uçan otomobili Cenevre’de gerçekleştirilen otomobil fuarında gösterildi. Otomobilin bitmiş halini fuar ziyaretçilerin beğenisine sunan firma kendi web sitesi üzerinden sipariş alıyor.

Doğadan esinlenerek, insan tarafından tasarlanan ve zaman içinde gelişen PAL-V Liberty, çığır açan bir ürün. PAL-V Liberty, en zorlu müşterileri memnun etmek için tasarlanmış güvenlik ve eğlence arasındaki bir evliliktir diyor üretici firma.

 

Mühendislik Harikası

Firma: “Son yıllarda, Hollanda, teknoloji ve ürün mühendisliği alanındaki atılımları için dünya çapında tanınmıştır. Hollanda’nın en yetenekli mühendislerinden bazılarının, en yüksek güvenlik standartlarına uygun olarak, sadece bir fanteziden çıkan, patlayıcı bir uçan araba yaratması için kan, ter ve gözyaşı döktüğü için gurur duyuyoruz.”

Zarif İtalyan Tasarımı

İtalya zarif ve kaygan tasarımlarıyla bilinir. Bu nedenle, PAL-V Liberty’nin İtalyan tasarım bürolarıyla işbirliği içinde tasarlanmış. Sadece en zarif şekiller ve renkler kullanılmış.

Yüksek Teknoloji

Firma: “PAL-V’de mükemmelliği hedefliyoruz. Bu nedenle, sadece PAL-V Liberty’de kanıtlanmış teknolojiyi kullanıyoruz. Havacılık standartlarını karşılayan uçan bir aracı garanti etmek için dünyanın önde gelen üreticilerinden bazılarıyla ortaklık yaptık.”

İlk teslimatın 2019 yılında yapılacağı duyuruldu.

Araç karada 160 km hıza ulaşabilirken, havada 179 km son hıza kadar çıkabilecek. 11 bin feet’e kadar yükselen aracın menzili ise 563 km olacak.

Yapılan açıklamalarda PAL-V’nin yol modundan uçuş moduna geçmesi ise ‘bir düğmeye basmak kadar kolay’ olacak dendi. Bu süreç 5-10 dakika kadar olacak.

Sınırlı sayıda araçla piyasaya çıkan firma, ilk etapta 90 adet aracın satışta olacağını duyurdu. Fiyatın ise 499bin euro olması bekleniyor. Bir sonraki versiyonda fiyatın 299bin euroya düşeceği söyleniyor.

Bu arada uçuş eğitiminin de bu fiyata dahil olduğu belirtildi. Aracı kullanabilmek için pilot lisansı gerekiyor.

Yeni bir döneme giriyoruz, bakalım nasıl olacak?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here