Açılış Sayfası Landing Page Nasıl Oluşturulur?

0
151

Landing Page (Açılış Sayfası), sosyal medya ve arama motorları üzerinden yapılan çalışmalar sonucu kullanıcıları yönlendirmek için özel olarak tasarlanan açılış sayfalarıdır. Hedefiniz satış yapmak, bilgi toplamak ya da üye yapmak olabilir. İnternet reklamcılığında yapılan en büyük hatalardan birisi ziyaretçilerin anasayfaya yönlendirilmesidir. Sayfaya gelen ziyaretçilerden dönüşüm bekliyorsak onların ilgisini çekecek teklif kampanya ya da ürünlerin yer aldığı özel sayfalara yönlendirerek hedefe ulaşmaya çalışmalıyız.

Konu Başlıkları

LANDING PAGE NASIL OLMALI?

 Her Hedef İçin Ayrı Bir Sayfa (Link) Oluşturun

Her bir hedef kitle için ayrı sayfa oluşturmak, kullanıcıların aradıklarını kolay bir şekilde bulmasına ve dönüşüm gerçekleştirme ihtimalinin artmasına yardımcı olur. Bir yandan da sayfaların performansını ölçerken daha sağlıklı veriler elde etmiş olursunuz.   Her bir sayfaya meta description yazarak sayfa koduna eklemeyi unutmayın!

Tasarımı Test Edin

Tasarımı özel olarak yapılan landing page’ler her zaman fark yaratır. Bunun için elinizde renk ve yerleşim bakımından farklı olan iki versiyon olsun. AB testi ile hangisinden daha yüksek dönüşüm aldığınızı test edin.

Formu İyileştirin

Hiç kimse uzun süren kayıt işlemlerinden ya da karmaşık formlardan hoşlanmaz. Bu nedenle kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak zorundayız. Eğer hedefiniz form doldurtmaksa formun kısa, açık ve güvenilir olması gerekir. Gizlilik politikası linkine mutlaka yer verin ve Call to Action düğmeleri kullanmayı unutmayın.

Markanızı Görünür Kılın

Websiteniz hangi alanda olursa olsun mutlaka markanızı sayfanın üstüne yerleştirin. Eğer logonuz ve markanız doğrudan faaliyet alanı içermiyorsa siz ayrıca belirtin. Ziyaretçiler ana sayfanıza uğramadan doğrudan bu sayfaya iniş yapacaklar. Bu nedenle sizi tanımalarını sağlayın.

 

LANDING PAGE OLUŞTURABİLECEĞİNİZ PLATFORMLAR

LEAD PAGE

Lead Page kullanıcılarına geniş bir tema yelpazesi sunuyor. E-posta toplamak için açılan çerçeveler ve ayrıntılı analitik raporları gibi ek özelliklerden faydalanabilirsiniz.

UNBOUNCE

Unbounce’ın sürükle bırak özelliği ile herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan kolay bir şekilde açılış sayfası oluşturabilir ve detaylı veriler elde edebilirsiniz. Tüm paketleri 30 gün süre içerisinde ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Herhangi bir test için 30 günlük süre yeterli olacaktır.

LAUNCHROCK

Launchrock platformunu landing page’in yanı sıra “hazırlanıyor” sayfası için de kullanabilirsiniz. Ürün ve hizmetinizi geliştirip ilgili ziyaretçileri bilgilendirirken e-posta vb. Verileri toplamanıza yardımcı olacaktır.
Bu araçlar sayesinde Adwords, sosyal medya kampanyalarınız ya da SEO çalışmalarınız için langing page sayfaları oluşturabilirsiniz.

 

Kaynak: www.ebruerciyas.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz