Adwords Rakip Analizi Araçları

1
853

Adwords hesap yönetimi yaparken, satış odaklı çalışmalarda rakip analizi, karlı anahtar kelimeler bulma ve rakiplerin aylık ne kadar harcadığını görmeyi sağlar.

Konu Başlıkları

Spyfu

(Ücretli)

AdWords aracı Spyfu,  ücretli ve organik aramalar için, rakiplerinizin en kârlı anahtar kelimelerini indirmenizi sağlar. Aylık belirli bir miktarı PPC üzerinden harcayan reklamverenlerin ajans tarafında satın aldıkları lead listeleri de yer almaktadır.

 

AdBeat

(Ücretli)

AdBeat, görüntülü reklamcılık yapanların rekabetçi bir istihbarat platformudur. Rakibinizin pazarlama stratejisini görebilir, yüksek performans gösteren yayıncıları ve yerleşimleri keşfedebilir ve en iyi dönüşüm sağlayan reklam metnini, açılış sayfalarını ve satış dönüşüm hunilerini tanımlayabilir.

SEMrush

(Ücretli)

AdWords aracı SEMrush, SEO ve PPC’den sosyal medya ve video reklam araştırmasına kadar, çevrimiçi pazarlama için güçlü ve çok yönlü bir rekabet zekası paketidir. PPC rekabetçi araştırma söz konusu olduğunda SEMrush ön plana çıkıyor.

Keyword Spy

(Ücretli & Ücretsiz)

AdWords aracı Keyword Spy, rakiplerinizin anahtar kelimelerini kullanarak karlı bir anahtar kelime listesi oluşturmanıza ve ilgili ve benzer terimlerin ve cümlelerin büyük bir veritabanına erişerek erişmenizi sağlar. Aracı, güçlük çekmeden rakiplerinizin karlı anahtar kelimelerini ve reklam-kopya kombinasyonlarını tam olarak işaretlemenizi sağlar.

iSpionage

(Ücretli & Ücretsiz)

AdWords aracı iSpionage, karlı anahtar kelimeler bulmanızı ve rakiplerinizin aylık ne kadar harcadığını görmenizi sağlar. Ayrıca, kendi patentli algoritmasını ve rakiplerinizin anahtar kelimelerinizi nasıl grupladıklarını görmenizi sağlayan bir özellik kullanarak anahtar kelimenin etkililiğini görmenizi sağlayan daha gelişmiş özellikler de vardır.

WhatRunsWhere

(Ücretli)

AdWords aracı WhatRunsWhere, rekabette stratejinizin içerisini izlemenize olanak tanır; bu sayede, etkili bir şekilde reklam planlamaya ve reklamlarını daha verimli bir şekilde satın almana izin verir. Tüm kampanya stratejilerine ilişkin bilgiler edinin. Çevrimiçi olarak reklam yayınlamayı dramatik bir şekilde optimize etmek ve geliştirmek için bu bilgiden faydalanın.

 

 

 

The Search Monitor

(Ücretli)

AdWords aracı The Search Monitor, rakiplerinizin arama verilerini ve PLA verilerini araştırmanıza, rakiplerinizin PPC reklamcılığına ilişkin genel bir bakış sağlar. Ayrıca, rakip tarafından veya dikey olarak PPC harcama gibi metrikleri ortaya çıkarmanızı sağlayan Deniz Feneri var.

AdGooroo

(Ücretli)

AdWords aracı AdGooroo, harcama, performans istatistikleri, anahtar kelimeler, reklam kopyalama ve açılış sayfaları da dahil olmak üzere en iyi rakiplerinizin ücretli arama metni Reklam ve ürün listeleme reklam stratejilerine masaüstü / tablet ve mobil cihazlar için günlük görünürlük kazandırmanıza olanak tanır.

Önceki İçerikİngilizce Eğitimi İsteyenlere Çözüm, English Time
Sonraki İçerikRules of Survival Oyunu Nasıl Oynanır?
Hanife Çilingiroğlu
Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Çilingiroğlu, Okan Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2005 yılında İngilizce öğretmeni olarak başlamış ve 2007 yılından itibaren AcerPro bünyesinde Satış ve Pazarlama faaliyetlerinden sorumlu üst düzey yöneticiliğini yürütmüştür. 2016-2018 yılları arasında eş zamanlı olarak AcerCrea Sigorta Temalı Dijital reklam ajansını yönetmiştir. 2018 yılı itibarı ile AcerPro’da Bankasurans Direktörü görevini sürdürürken, banka ve sigorta şirketleri kanalında banka sigortacılığı iş hacmini artırmak, yeni teknolojik projeler üretmek üzere konumlanmıştır. Bankalara sunulan omnichannel bankasurans çözümü ile, bankaların tüm sigortacılık faaliyetlerini daha verimli hale getirerek tüm kanallara yayılması, teknolojinin en iyi seviyede kullanılması ve müşterilerin her alanda dijitalleşmesine katkı sağlamak üzere çalışmalar yürütmektedir. Güzel Atlar Diyarı, Kapadokya’dan geldi İstanbul’a. Hayata dair teorileri var. Seviyor, çalışıyor ve yaşıyor, bazen en çok çalışıyor. İnternet dünyasını, yeni gelişmeleri ve teknolojileri takip ediyor. Dijitalleşme ve sosyal medyanın doğru kullanımına dair saatlerce konuşabilir. En çok gülümse(t)meyi sever, bilir ki çoğu zaman bir tebessüm hayat kurtarır. Bitki çayları var bir de, asla vazgeçemez. Hatta son gözdesi; “ballı, tarçınlı ve sütlü yeşilçay” şiddetle tavsiye olunur. Sevgiyle Kalın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz